W takiej sytuacji jest Hutnik Kraków, który w ostatniej kolejce przypieczętował koronę IV ligi wygrywając z Beskidem Andrychów 3:0. Spośród drużyn powiatu wadowickiego w tej klasie nadal najlepiej radzi sobie orzeł Ryczów. Na pozycjach spadkowych uplasowały się Iskra Klecza i Sosnowianka. Obie drużyny spotkały się ostatniej kolejce i Iskra pokonała sąsiadów 4:0.
W V lidzie Kalwarianka wywalczyła jeden punkt w trudnym meczu w Zatorze, a ostatnia drużyna w tabeli, Dąb Paszkówka, która niechybnie kwalifikuje się już do gry w A Klasie przegrała "hokejowo" 8:0 z Garbarzem Zembrzyce.
Na pięć kolejek przed końcem w A Klasie Relaks Wysoka zyskał bezpieczną przewagę pięciu punktów nad Sokołem Przytkowice.
Swoje przeżywa Skawa Wadowice,która zaliczyła kolejną majową porażkę w Suchej Beskidzkiej przegrywając z Babią Góra 3:0. Na spadkowych pozycjach wciąż Dąb Tomice, Olimpia Chocznia, Leskowiec Rzyki i Strzelec Budzów.
Ciekawie zrobiło się w B Klasie, gdzie w jednej grupie o prymat walczą Żuraw Krzeszów i Huragan Skawica, a w drugiej Nadwiślanka Brzeźnica i Wisła Łączany. W C Klasie już niemal pewny awans ma wadowicka Zaskawianka, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Oprócz niej świętować będzie Jubilat Izdebnik.
IV LIGA
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
Hutnik Kraków |
26 |
72 |
24 |
0 |
2 |
105-23 |
2. |
Dalin Myślenice |
26 |
55 |
17 |
4 |
5 |
60-23 |
3. |
Górnik Wieliczka |
25 |
53 |
17 |
2 |
6 |
61-32 |
4. |
Unia Oświęcim |
26 |
51 |
15 |
6 |
5 |
57-31 |
5. |
Wiślanka Grabie |
26 |
49 |
15 |
4 |
7 |
58-40 |
6. |
Pcimianka Pcim |
26 |
43 |
13 |
4 |
9 |
56-37 |
7. |
Orzeł Ryczów |
25 |
42 |
12 |
6 |
7 |
52-34 |
8. |
Jutrzenka Giebułtów |
26 |
41 |
12 |
5 |
9 |
59-35 |
9. |
Clepardia Kraków |
25 |
32 |
9 |
5 |
11 |
41-45 |
10. |
Beskid Andrychów |
26 |
30 |
8 |
6 |
12 |
41-54 |
11. |
KS Olkusz |
26 |
28 |
8 |
4 |
14 |
43-60 |
12. |
TS Węgrzce |
25 |
27 |
8 |
3 |
14 |
47-53 |
13. |
Orzeł Piaski Wielkie (Kraków) |
26 |
25 |
7 |
4 |
15 |
41-65 |
14. |
Iskra Klecza Dolna |
26 |
17 |
4 |
5 |
17 |
28-61 |
15. |
Sosnowianka Stanisław Dolny |
26 |
4 |
1 |
1 |
24 |
16-140 |
16. |
Michałowianka Michałowice |
26 |
18 |
5 |
3 |
18 |
29-61 |
Wyniki:
Wiślanka Grabie |
1-1 |
Unia Oświęcim |
Orzeł Ryczów |
3-0 |
Michałowianka Michałowice |
Pcimianka Pcim |
2-1 |
Jutrzenka Giebułtów |
Sosnowianka Stanisław Dolny |
0-4 |
Iskra Klecza Dolna |
TS Węgrzce |
2-0 |
KS Olkusz |
Beskid Andrychów |
0-3 |
Hutnik Kraków |
Clepardia Kraków |
3-0 |
Górnik Wieliczka |
Orzeł Piaski Wielkie |
1-2 |
Dalin Myślenice |
V LIGA
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
LKS Jawiszowice |
24 |
69 |
23 |
0 |
1 |
90-25 |
2. |
KS Chełmek |
25 |
50 |
15 |
5 |
5 |
62-27 |
3. |
Nadwiślanin Gromiec |
24 |
49 |
15 |
4 |
5 |
66-35 |
4. |
Victoria 1918 Jaworzno |
25 |
46 |
14 |
4 |
7 |
58-30 |
5. |
Tempo Białka |
24 |
45 |
14 |
3 |
7 |
60-25 |
6. |
Brzezina Osiek |
24 |
44 |
12 |
8 |
4 |
57-21 |
7. |
Garbarz Zembrzyce |
24 |
42 |
13 |
3 |
8 |
63-29 |
8. |
Niwa Nowa Wieś |
24 |
36 |
10 |
6 |
8 |
58-41 |
9. |
LKS Żarki |
24 |
32 |
9 |
5 |
10 |
46-48 |
10. |
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska |
24 |
28 |
7 |
7 |
10 |
38-55 |
11. |
Zatorzanka Zator |
25 |
24 |
6 |
6 |
13 |
32-55 |
12. |
Halniak Maków Podhalański |
24 |
20 |
6 |
2 |
16 |
30-60 |
13. |
Naroże Juszczyn |
25 |
16 |
4 |
4 |
17 |
25-75 |
14. |
Zagórzanka Zagórze |
24 |
8 |
2 |
2 |
20 |
19-98 |
15. |
Dąb Paszkówka |
24 |
6 |
1 |
3 |
20 |
12-92 |
Wyniki:
LKS Żarki |
6-1 |
Zagórzanka Zagórze |
Niwa Nowa Wieś |
0-4 |
Nadwiślanin Gromiec |
KS Chełmek |
1-2 |
Tempo Białka |
Naroże Juszczyn |
0-2 |
LKS Jawiszowice |
Zatorzanka Zator |
0-0 |
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska |
Victoria 1918 Jaworzno |
0-1 |
Halniak Maków Podhalański |
Dąb Paszkówka |
0-8 |
Garbarz Zembrzyce |
A KLASA:
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
Relaks Wysoka |
25 |
58 |
18 |
4 |
3 |
73-22 |
2. |
Sokół Przytkowice |
25 |
53 |
16 |
5 |
4 |
72-22 |
3. |
Skawa Wadowice |
25 |
44 |
13 |
5 |
7 |
44-35 |
4. |
Jałowiec Stryszawa |
25 |
43 |
12 |
7 |
6 |
48-35 |
5. |
Burza Roczyny |
25 |
42 |
12 |
6 |
7 |
65-40 |
6. |
Babia Góra Sucha Beskidzka |
25 |
42 |
13 |
3 |
9 |
51-36 |
7. |
Astra Spytkowice |
25 |
40 |
12 |
4 |
9 |
51-41 |
8. |
Orzeł Wieprz |
25 |
39 |
11 |
6 |
8 |
54-44 |
9. |
Znicz Sułkowice Bolęcina |
25 |
37 |
11 |
4 |
10 |
54-42 |
10. |
BCS Zawoja |
25 |
34 |
10 |
4 |
11 |
42-46 |
11. |
Huragan Inwałd |
25 |
34 |
8 |
10 |
7 |
37-41 |
12. |
Żarek Barwałd Górny |
25 |
30 |
9 |
3 |
13 |
35-50 |
13. |
Dąb Tomice |
25 |
25 |
8 |
1 |
16 |
42-77 |
14. |
Olimpia Chocznia |
25 |
16 |
5 |
1 |
19 |
50-98 |
15. |
Leskowiec Rzyki |
25 |
15 |
3 |
6 |
16 |
24-67 |
16. |
Strzelec Budzów |
25 |
12 |
3 |
3 |
19 |
32-78 |
Wyniki:
Orzeł Wieprz |
8-2 |
Olimpia Chocznia |
Babia Góra Sucha Beskidzka |
3-0 |
Skawa Wadowice |
Huragan Inwałd |
3-3 |
Sokół Przytkowice |
Jałowiec Stryszawa |
1-3 |
Relaks Wysoka |
Astra Spytkowice |
2-0 |
Burza Roczyny |
Żarek Barwałd Górny |
0-0 |
Znicz Sułkowice Bolęcina |
Strzelec Budzów |
3-2 |
Dąb Tomice |
Leskowiec Rzyki |
0-4 |
BCS Zawoja |
B KLASA:
1 Grupa:
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
Żuraw Krzeszów |
22 |
54 |
17 |
3 |
2 |
88-18 |
2. |
Huragan Skawica |
22 |
54 |
17 |
3 |
2 |
67-24 |
3. |
Błyskawica Marcówka |
22 |
48 |
14 |
6 |
2 |
71-25 |
4. |
Żarek Stronie |
22 |
44 |
14 |
2 |
6 |
58-39 |
5. |
Leńczanka Leńcze |
22 |
42 |
13 |
3 |
6 |
61-36 |
6. |
Dąb Sidzina |
22 |
36 |
10 |
6 |
6 |
52-39 |
7. |
Korona Skawinki |
22 |
33 |
11 |
0 |
11 |
53-44 |
8. |
Grom Grzechynia |
22 |
33 |
10 |
3 |
9 |
41-53 |
9. |
Lachy Lachowice |
22 |
30 |
9 |
3 |
10 |
52-59 |
10. |
Chełm Stryszów |
22 |
23 |
7 |
2 |
13 |
41-50 |
11. |
KS Bystra (k. Wadowic) |
22 |
22 |
7 |
1 |
14 |
29-42 |
12. |
Olimpia Zebrzydowice |
22 |
16 |
5 |
1 |
16 |
33-56 |
13. |
Tarnawianka Tarnawa |
22 |
9 |
3 |
0 |
19 |
31-86 |
14. |
LKS Bieńkówka |
22 |
1 |
0 |
1 |
21 |
13-119 |
Wyniki:
Lachy Lachowice |
1-2 |
KS Bystra (k. Wadowic) |
20 maja, 17:00 |
Olimpia Zebrzydowice |
0-3 |
Chełm Stryszów |
19 maja, 17:00 |
Dąb Sidzina |
2-5 |
Korona Skawinki |
20 maja, 17:00 |
Żarek Stronie |
1-1 |
Grom Grzechynia |
20 maja, 17:00 |
Huragan Skawica |
1-3 |
Żuraw Krzeszów |
19 maja, 17:00 |
LKS Bieńkówka |
0-7 |
Leńczanka Leńcze |
20 maja, 11:00 |
Błyskawica Marcówka |
8-0 |
Tarnawianka Tarnawa |
19 maja, 17:00 |
2 Grupa:
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
Nadwiślanka Brzeźnica |
21 |
49 |
15 |
4 |
2 |
72-31 |
2. |
Wisła Łączany |
21 |
49 |
16 |
1 |
4 |
54-26 |
3. |
Halniak Targanice |
20 |
47 |
15 |
2 |
3 |
88-27 |
4. |
Amator Babica |
20 |
37 |
11 |
4 |
5 |
51-36 |
5. |
Borowik Bachowice |
21 |
34 |
11 |
1 |
9 |
59-53 |
6. |
Przełęcz Kossowa |
20 |
31 |
9 |
4 |
7 |
55-39 |
7. |
Gród Grodzisko |
20 |
27 |
8 |
3 |
9 |
45-49 |
8. |
Sokół Chrząstowice |
20 |
24 |
8 |
0 |
12 |
38-59 |
9. |
Wikliniarz Woźniki |
21 |
24 |
8 |
0 |
13 |
53-69 |
10. |
Skawa Jaroszowice |
20 |
22 |
7 |
1 |
12 |
39-53 |
11. |
Skawa Witanowice |
20 |
18 |
5 |
3 |
12 |
34-51 |
12. |
Czarni Koziniec |
20 |
14 |
4 |
2 |
14 |
23-64 |
13. |
Sokół Frydrychowice |
20 |
7 |
2 |
1 |
17 |
17-71 |
Wyniki:
Sokół Frydrychowice |
0-2 |
Sokół Chrząstowice |
Czarni Koziniec |
2-3 |
Skawa Witanowice |
Wikliniarz Woźniki |
1-5 |
Halniak Targanice |
Borowik Bachowice |
3-2 |
Skawa Jaroszowice |
Nadwiślanka Brzeźnica |
5-0 |
Przełęcz Kossowa |
Wisła Łączany |
5-1 |
Gród Grodzisko |
C KLASA
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
|
1. |
Jubilat Izdebnik |
16 |
43 |
14 |
1 |
1 |
50-17 |
2. |
Zaskawianka Zaskawie (Wadowice) |
16 |
33 |
10 |
3 |
3 |
60-30 |
3. |
Gronie Zagórnik |
16 |
31 |
10 |
1 |
5 |
47-22 |
4. |
Orzeł II Wieprz |
17 |
28 |
9 |
1 |
7 |
33-30 |
5. |
Orzeł Radocza |
16 |
25 |
8 |
1 |
7 |
41-49 |
6. |
Łysa Góra Zawadka |
17 |
23 |
7 |
2 |
8 |
36-32 |
7. |
Jastrzębianka Jastrzębia |
17 |
21 |
7 |
0 |
10 |
32-51 |
8. |
Płomień Sosnowice |
16 |
16 |
4 |
4 |
8 |
25-37 |
9. |
Zryw Lanckorona |
16 |
16 |
4 |
4 |
8 |
30-47 |
10. |
Świt Osielec |
17 |
15 |
4 |
3 |
10 |
22-35 |
11. |
Pogoń Bugaj |
16 |
8 |
2 |
2 |
12 |
18-44 |
Wyniki:
Jastrzębianka Jastrzębia |
3-2 |
Płomień Sosnowice |
Pogoń Bugaj |
1-3 |
Orzeł Radocza |
Jubilat Izdebnik |
0-1 |
Zryw Lanckorona |
Świt Osielec |
1-0 |
Gronie Zagórnik |
Orzeł II Wieprz |
0-1 |
Łysa Góra Zawadka |
Dyskusja: