Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej zwyciężyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców (kategoria wiekowa z rocznika 2002-2004), pokonując sensacyjnie faworyzowane drużyny wadowickiej „czwórki" oraz andrychowskiej „trójki".
Z kolei Szkoła Podstawowa w Nidku wygrała Igrzyska Dzieci dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze), zostawiając w tyle andrychowską „czwórkę" i SP w Dąbrówce.
Bez większych niespodzianek zakończyły się turnieje w pozostałych kategoriach. W Igrzyskach Dzieci chłopców z rocznika 2005 i młodsi zwyciężyli uczniowie „czwórki" w Wadowicach, natomiast w Igrzyskach Młodzieży dziewcząt z rocznika 2002-2004 triumfowały uczennice andrychowskiej „piątki".
Wszystkie cztery szkoły wywalczyły nie tylko mistrzostwo powiatu, ale również awans do półfinałów wojewódzkich.
Zawody zostały zorganizowane przez powiat wadowicki, a fundatorem pucharów i dyplomów dla trzech najlepszych szkół w każdej kategorii był Zarząd Powiatu w Wadowicach.
Igrzyska Młodzieży dziewcząt (rocznik 2002-2004):
Wyniki:
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach 0:1 Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie,
Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej 0:0 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach 4:2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy,
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie 2:1 Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach 1:1 Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy 2:0 Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie,
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie (awans do 1/2 finału wojewódzkiego),
2. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach,
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy,
4. Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej,
Igrzyska Dzieci dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze):
Wyniki:
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie 2:0 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni
Szkoła Podstawowa w Nidku 1:1 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie 1:0 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni 0:1 Szkoła Podstawowa w Nidku
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie 1:2 Szkoła Podstawowa w Nidku
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce 1:0 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Nidku (awans do 1/2 finału wojewódzkiego),
2. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie,
3. Szkola Podstawowa w Dąbrówce,
4. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni.
Igrzyska Młodzieży chłopców (rocznik 2002-2004):
Wyniki:
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach 1 : 1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeżnicy,
Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie 1 : 3 Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej,
Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach 2 : 2 Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeżnicy 1 : 2 Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie,
Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach 2 : 1 Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie,
Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej 4 : 3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy.
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej (awans do 1/2 finału wojewódzkiego)
2. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Andrychowie
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeżnicy
Igrzyska Dzieci chłopców (rocznik 2005 i młodsi):
Wyniki:
Szkoła Podstawowa w Paszkówce 2:2 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach 7:0 Szkoła Podstawowa w Łękawicy
Szkoła Podstawowa w Paszkówce 4:5 Szkoła Podstawowa w Łękawicy
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie 3:3 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
Szkoła Podstawowa w Paszkówce 1:1 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
Szkoła Podstawowa w Łękawicy 3:5 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach (awans do ½ finału wojewódzkiego),
2. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie,
3. Szkoła Podstawowa w Łękawicy,
4. Szkoła Podstawowa w Paszkówce.
Opublikowany przez Powiat Wadowicki na 7 listopada 2017
Dyskusja: