wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Koncertowo w majowy wieczór na rynku

Email Drukuj
Niezwykłej urody koncert dali miastu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja strażacy z orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni i chór parafialny z bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.>>> Posłuchaj Jarosław Strączek na trąbce i orkiestra dęta OSP z Choczni


Dosyć nietypowo przebiegały tym razem obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Z powodu uroczystości komunijnych przesunięto w niedzielę (3.05) obchody na godziny wieczorne. I tak, jak co roku, mieszkańcy miasta, poczty sztandarowe i delegacje różnych instytucji i władz Wadowic spotkały się pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty dopiero po godz. 18.

Tutaj złożono kwiaty, a następnie uczestnicy obchodów udali się do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, gdzie odprawiono mszę za Ojczyznę. Homilię do zebranych wygłosił ks. Grzegorz Kufel, a uzupełnił ją słowem końcowym proboszcz Jakub Gil. Tuż po mszy, uczestnicy obchodów zebrali się pod bazyliką, by wysłuchać koncertu strażaków orkiestry dętej OSP z Choczni i chóru parafialnego z bazyliki.

Strażakami dyrygował mjr dr Stanisław Strączek, kapelmistrz orkiestry straży granicznej. Z kolei chór poprowadził Krzysztof Jopek. Z tego połączenia akompaniamentu 28 strażaków i głosów chóru wyszedł całkiem ciekawy koncert. Szkoda tylko, że przyszło go wysłuchać niespełna dwieście osób.

>>> Posłuchaj: Fragmenty koncertu na rynku
  • Chór parafialny: Giuseppe Verdi "Chór niewolników" z opery Nabucco

  • Witaj Majowa Jutrzenko

  • Moje Miasto Wadowice


Wyjątkowym talentem podczas koncertu popisał się Jarosław Strączek, syn kapelmistrza, który grał na trąbce. Podczas godzinnego koncertu, w czasie którego wadowiczanie mogli usłyszeć zarówno pieśni religijne, jak i patriotyczne, a także hymn Wadowic w nowym wykonaniu, chórzystów i strażaków nagradzano gromkimi brawami.

Dodajmy, że w niedzielę (3.05) majówkę dla mieszkańców zorganizował Klub Abstynentów Victoria. Po południu w Parku Miejskim przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie, wioskę słowiańską, konkursy itd.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie


CH Filar

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Radni wzywają do pomocy dla Kurdystanu
Moze z urzedu miasta wadowic by jakies kwoty przekazali, bo na rynek tyle dali, na fontanne, a skoro miast papieskie to grzech nie dac!!
Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza
Precz z PO. niech ida w siną dal i nie wracają!! Nie głosujmy na obecna burmistrz wadowic, bo bezrobocie sięgnie 18 procent
Lila znalazła dawcę!
Lila bede ci buty czyscił jak wyzdrowiejesz!!
Porzucona i wygłodzony szukają domu
Szanowni Forumowicze, od tygodnia mam tego ślicznego kociaczka.Jest wspaniały, pięknie się rozwija i kipi energią, dając nam wszystkim ogromną radość.Bardzo chce żyć, bawi się i w ogóle jest cudny!!! Jak każde zwierz...
Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza
Oprócz słynnej trójki, może będzie jeszcze jakiś jeden kandydat na burmistrza. Prawo i Sprawiedliwość nie udzieli w tych wyborach poparcia Ewie Filipiak ze względu na jej zbyt duże związki z Platformą Obywatelską. Dla...
Lila znalazła dawcę!
Bardzo się cieszę.....wszystko się uda i będziesz zdrowa dziewczyno....
Na koniec wakacji sto lat Parku Miejskiego
W zasadzie to ciężko powiedzieć o rozwoju naszego parku. Raczej można powiedzieć o utrzymywaniu go w stanie z przed kilkunastu lat , bo na tym polega bieżąca konserwacja istniejącej infrastruktury. Przy okazji 100 rocznicy...

0.3851749897