wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Koncertowo w majowy wieczór na rynku

Email Drukuj
Niezwykłej urody koncert dali miastu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja strażacy z orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni i chór parafialny z bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.>>> Posłuchaj Jarosław Strączek na trąbce i orkiestra dęta OSP z Choczni


Dosyć nietypowo przebiegały tym razem obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Z powodu uroczystości komunijnych przesunięto w niedzielę (3.05) obchody na godziny wieczorne. I tak, jak co roku, mieszkańcy miasta, poczty sztandarowe i delegacje różnych instytucji i władz Wadowic spotkały się pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty dopiero po godz. 18.

Tutaj złożono kwiaty, a następnie uczestnicy obchodów udali się do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, gdzie odprawiono mszę za Ojczyznę. Homilię do zebranych wygłosił ks. Grzegorz Kufel, a uzupełnił ją słowem końcowym proboszcz Jakub Gil. Tuż po mszy, uczestnicy obchodów zebrali się pod bazyliką, by wysłuchać koncertu strażaków orkiestry dętej OSP z Choczni i chóru parafialnego z bazyliki.

Strażakami dyrygował mjr dr Stanisław Strączek, kapelmistrz orkiestry straży granicznej. Z kolei chór poprowadził Krzysztof Jopek. Z tego połączenia akompaniamentu 28 strażaków i głosów chóru wyszedł całkiem ciekawy koncert. Szkoda tylko, że przyszło go wysłuchać niespełna dwieście osób.

>>> Posłuchaj: Fragmenty koncertu na rynku
  • Chór parafialny: Giuseppe Verdi "Chór niewolników" z opery Nabucco

  • Witaj Majowa Jutrzenko

  • Moje Miasto Wadowice


Wyjątkowym talentem podczas koncertu popisał się Jarosław Strączek, syn kapelmistrza, który grał na trąbce. Podczas godzinnego koncertu, w czasie którego wadowiczanie mogli usłyszeć zarówno pieśni religijne, jak i patriotyczne, a także hymn Wadowic w nowym wykonaniu, chórzystów i strażaków nagradzano gromkimi brawami.

Dodajmy, że w niedzielę (3.05) majówkę dla mieszkańców zorganizował Klub Abstynentów Victoria. Po południu w Parku Miejskim przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie, wioskę słowiańską, konkursy itd.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

}} Komentarze

Kardynał Dziwisz: Kościół i jego ludzie są dziś złośliwie atakowani
Wszystko się spełnia patrzcie na znaki czasu kościół katolicki musi upaść , sami do tego się przyczynią mamona i jeszcze raz mamona. Nic na silę nie tedy droga.
1700 osób odwiedziło już nowe muzeum
A widziałeś jakies muzeum w Polsce otwarte w WIELKANOC? Bez przesady..
Skawa głową w mur. Iskra zdjęła klątwę
Panowie jakby Iskra miala dobra linie pomocy to by grala o awans tymczasem nie gra i nic nie wskazuje zeby w najblizszym czasie zamierza grac.Przecietny sklad z trenerem ktory chce ustalac sklad i jeszcze miec mozliwosc grania,jak...
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
gdzie można kupić bilet na koncert orkiestr dętych bo nie wiem czy się dostanę a chce mieć wejściówkę w pierwszym rzędzie i autografy zebrać? można płacic przelewem bo nie wiem czy mam taką gotówkę w portfelu a to...
1700 osób odwiedziło już nowe muzeum
W Wielkanoc muzeum zamknięte na cztery spusty. Żadnej informacji na ten temat nie uświadczysz. Liczni turyści, także z zagranicy całują świętą klamkę, poznając tę naszą galicyjską tradycję. W Wielkanoc to mogą si®..
Skawa głową w mur. Iskra zdjęła klątwę
Klecza zagrała dobry mecz inteligentnie i nie musiała pokazywać nic wielkiego bo to wystarczyło na tak wybornie słaby zespół jak sokół Stoklosa to frajer który pokazał jakim jest burakiem nie umiał pogodzić sie z sła...
Wielki Piątek. Czas na refleksję
...

0.432593822479