wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę
Diamante

Koncertowo w majowy wieczór na rynku

Email Drukuj
Niezwykłej urody koncert dali miastu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja strażacy z orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni i chór parafialny z bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.>>> Posłuchaj Jarosław Strączek na trąbce i orkiestra dęta OSP z Choczni


Dosyć nietypowo przebiegały tym razem obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Z powodu uroczystości komunijnych przesunięto w niedzielę (3.05) obchody na godziny wieczorne. I tak, jak co roku, mieszkańcy miasta, poczty sztandarowe i delegacje różnych instytucji i władz Wadowic spotkały się pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty dopiero po godz. 18.

Tutaj złożono kwiaty, a następnie uczestnicy obchodów udali się do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, gdzie odprawiono mszę za Ojczyznę. Homilię do zebranych wygłosił ks. Grzegorz Kufel, a uzupełnił ją słowem końcowym proboszcz Jakub Gil. Tuż po mszy, uczestnicy obchodów zebrali się pod bazyliką, by wysłuchać koncertu strażaków orkiestry dętej OSP z Choczni i chóru parafialnego z bazyliki.

Strażakami dyrygował mjr dr Stanisław Strączek, kapelmistrz orkiestry straży granicznej. Z kolei chór poprowadził Krzysztof Jopek. Z tego połączenia akompaniamentu 28 strażaków i głosów chóru wyszedł całkiem ciekawy koncert. Szkoda tylko, że przyszło go wysłuchać niespełna dwieście osób.

>>> Posłuchaj: Fragmenty koncertu na rynku
  • Chór parafialny: Giuseppe Verdi "Chór niewolników" z opery Nabucco

  • Witaj Majowa Jutrzenko

  • Moje Miasto Wadowice


Wyjątkowym talentem podczas koncertu popisał się Jarosław Strączek, syn kapelmistrza, który grał na trąbce. Podczas godzinnego koncertu, w czasie którego wadowiczanie mogli usłyszeć zarówno pieśni religijne, jak i patriotyczne, a także hymn Wadowic w nowym wykonaniu, chórzystów i strażaków nagradzano gromkimi brawami.

Dodajmy, że w niedzielę (3.05) majówkę dla mieszkańców zorganizował Klub Abstynentów Victoria. Po południu w Parku Miejskim przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie, wioskę słowiańską, konkursy itd.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie


Ubezpieczenia

}} Filmy

}} Komentarze

Starostwo zakończyło kolejny etap rozbudowy szpitala w Wadowicach
pracownicy starostwa do pracy a nie do komentowania my wam płacimy z podatków a wy na necie siedzicie, oj nie ładnie
Awantura o kurort. Ludzie chcą przepędzić ekologów z miasta
Na polskich "Pseudo Ekologów" najlepszy jest doktor Putin. Parę miesięcy temu taki nasz jeden kozak pojechał z jemu podobnymi na Arktykę i próbowali robić idiotów z ruskich. Po paru miesiącach w pierdlu szybko zmienił ...
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
Nie ma sensu wchodzić na stronę na ten Wielki czas i czytać te komentarze . Są żałosne. Normalny człowiek je nie wypisuje. Pozdrawiam wszystkich nor.
Moje miasto z 1987. Odnalazło się premierowe wykonanie hymnu Wadowic
Miłe wink Chociaż tutaj myślałem ,że obejdzie się bez komentarza politycznego . No niestety... Ludzie wyluzujcie czasem...
Piana w fontannie na Śmigus Dyngus
Uważać na sklep u Maszorka naprzeciwko sióstr Nazaretanek, sprzedawczynie oszukują jak nigdzie, dopisują jakieś wirtualne zakupy do rachunku, kłamią na wadze, zle wydają i są szalenie nieuprzejme, sprawdzać co jest na ...
Psuł opony dla zabawy? Grozi mu 5 lat
Gnój w Wadowicach też poprzecinał. Ręce takiemu up........ić
Awantura o kurort. Ludzie chcą przepędzić ekologów z miasta
a czy pracownicy nie są mieszkańcami? to na początek. Łatwo opluwacie ludzi i krytykujecie innych. Ludzie to element przyrody i dla nich są zmiany. Nie można nas traktować przedmiotowo Państwo PSEUDO-EKOLODZY!!! My chcemy ...

0.325577020645