wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę
WSE Grafika

Koncertowo w majowy wieczór na rynku

Email Drukuj
Niezwykłej urody koncert dali miastu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja strażacy z orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni i chór parafialny z bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.>>> Posłuchaj Jarosław Strączek na trąbce i orkiestra dęta OSP z Choczni


Dosyć nietypowo przebiegały tym razem obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Z powodu uroczystości komunijnych przesunięto w niedzielę (3.05) obchody na godziny wieczorne. I tak, jak co roku, mieszkańcy miasta, poczty sztandarowe i delegacje różnych instytucji i władz Wadowic spotkały się pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty dopiero po godz. 18.

Tutaj złożono kwiaty, a następnie uczestnicy obchodów udali się do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, gdzie odprawiono mszę za Ojczyznę. Homilię do zebranych wygłosił ks. Grzegorz Kufel, a uzupełnił ją słowem końcowym proboszcz Jakub Gil. Tuż po mszy, uczestnicy obchodów zebrali się pod bazyliką, by wysłuchać koncertu strażaków orkiestry dętej OSP z Choczni i chóru parafialnego z bazyliki.

Strażakami dyrygował mjr dr Stanisław Strączek, kapelmistrz orkiestry straży granicznej. Z kolei chór poprowadził Krzysztof Jopek. Z tego połączenia akompaniamentu 28 strażaków i głosów chóru wyszedł całkiem ciekawy koncert. Szkoda tylko, że przyszło go wysłuchać niespełna dwieście osób.

>>> Posłuchaj: Fragmenty koncertu na rynku
  • Chór parafialny: Giuseppe Verdi "Chór niewolników" z opery Nabucco

  • Witaj Majowa Jutrzenko

  • Moje Miasto Wadowice


Wyjątkowym talentem podczas koncertu popisał się Jarosław Strączek, syn kapelmistrza, który grał na trąbce. Podczas godzinnego koncertu, w czasie którego wadowiczanie mogli usłyszeć zarówno pieśni religijne, jak i patriotyczne, a także hymn Wadowic w nowym wykonaniu, chórzystów i strażaków nagradzano gromkimi brawami.

Dodajmy, że w niedzielę (3.05) majówkę dla mieszkańców zorganizował Klub Abstynentów Victoria. Po południu w Parku Miejskim przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, dmuchane zjeżdżalnie, wioskę słowiańską, konkursy itd.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

PiS rusza ze swoją gazetą pod strzechy
PiS - mowa agresji i mentalność przesiąknięta psychotyzmem. Wszystko, czego cywilizowane społeczeństwo chciało by się pozbyć.
Panika w klasztorze. Niesforny ojczulek mógł spalić seminarium
...tradycja palenia śmieci w powiecie ma się dobrze... na nic ustawy, zdrowy rozsądek... debile różnej maści wiedzą lepiej... ci sami, co znoszą do lasu stare opony, buty, opakowania po dezodorantach, chemii gospodarczej.....
Prywatyzacja szpitala? Dla pacjentów to podejrzana sprawa
Wspólna łazienka mężczyzn i kobiet - GENDER wlazł do szpitala
Orange i Poczta Polska ostrzegają. Nie otwieraj tych wiadomości
1.Zainstaluj lepszy system - bardziej odporny na wirusy ; może coś z linuxów (ubuntu,xubuntu,fedora)? Niestety ale dopoki istnieje windows, doputy wirusy harcują. 2. Odkąd mam zainstalowany linux nie wiem co to zainfekowany ...
Pracownicy szpitala rezygnują z protestu. Podpisali porozumienie
W Krakowie jest wiele miejsc pracy w szpitalach dla pielęgniarek z wynagrodzeniem dwa razy większym od naszego szpitala. Dziwię się, że nasze pielęgniarki jeszcze tu pracują za te grosze.
Prywatyzacja szpitala? Dla pacjentów to podejrzana sprawa
A czego oczekiwano ? Lasa szpital to z okien przychodni w Suchej widziała, Bakowa to tylko wtedy jak do pracy w DPS jeździła, bo nie skazila się praca w szpitalu .Wyprodukowano chyba tonę dokumentów, które poszły na przemi...
Prywatyzacja szpitala? Dla pacjentów to podejrzana sprawa
@berek - tak, każdy przyzna Ci rację, że szpital powinien być przyjazny pacjentowi, ale o czym można mówić kiedy po "wielkim remoncie" i przeniesieniu chirurgii, - do dyspozycji pacjentów jest JEDNA (wspólna dla mężczyz...

0.34897518158