wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo wydaje wojnę busiarzom

Email Drukuj
W starostwie mają już dosyć problemów z prywatnymi przewoźnikami. Starosta Jacek Jończyk zapowiada częste kontrole i cofanie zezwoleń na obsługę tras pasażerskich. W najbliższym czasie licencję na przewóz osób w powiecie może stracić nawet co drugi przewoźnik.Nieustanne awantury pomiędzy właścicielami firm, które obsługują trasy pasażerskie w powiecie, skargi mieszkańców na niekursujące busy, a także liczne kontrole policji, straży miejskiej i Inspekcji Ruchu Drogowego to wystarczy, by podjąć śmiałe działania przeciwko nieuczciwym przewoźnikom.

Miarka się przebrała - mówią w starostwie i zapowiadają drastyczne rozwiązania.
Do tej pory nie wydawaliśmy decyzji dotyczących cofnięcia zezwoleń na obsługę linii pasażerskich pomiędzy gminami, ale teraz zostaliśmy do tego zmuszeni - mówi starosta Jacek Jończyk.
Jeszcze przed świętami starosta spotkał się z przewoźnikami, ale to spotkanie utwierdziło tylko starostę w przekonaniu, że niektórzy przewoźnicy i tak nie mają zamiaru postępować zgodnie z przepisami.

W najbliższym czasie starostwo przygotuje decyzje administracyjne, które mają zakończyć bałagan głównie na trasie Wadowice - Andrychów, gdzie doszło już nawet do rękoczynów pomiędzy kierowcą oraz postronną osobą, która w opinii tegoż kierowcy utrudniła mu wyprzedzenie busa konkurencji.

Jak zaznacza starosta jego wolą jest, aby transport osób na terenie naszego powiatu przebiegał sprawnie i zgodnie z prawem. Tymczasem w rywalizację przewoźników zostały wciągnięte różne służby, a nawet biuro detektywa Krzysztofa Rukowskiego, do którego zgłosił się jeden przewoźników, by postraszyć nim konkurencję i urzędników.

Starosta zapowiada, że teraz ilość kontroli na trasach busów w powiecie nasili się. Urzędnicy podczas nich będą bardzo drobiazgowi. Nikt nie ukrywa, że celem jest cofnięcie zezwoleń nieuczciwym przewoźnikom, którzy nie dość że łamią prawo, to jeszcze narażają na niebezpieczeństwo pasażerów.

Jak przekazał inspektor Wydziału Komunikacji i Transportu Kazimierz Gałuszka, w marcu przeprowadzono 4 kontrole na 4 liniach, w wyniku których sprawdzono 77 kursów. Jak się okazało, aż 12 z tych kursów (ponad 15 %) nie zostało wykonanych. Co ciekawe chwilę po rozpoczęciu każdej kontroli sytuacja się poprawia, gdyż kierowcy wzajemnie się o niej informują.

W tym roku Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła 153 kontrole w wyniku których odebrano 36 dowodów rejestracyjnych i wystawiono 55 mandatów. W tym okresie policja odebrała kolejne 30 dowodów rejestracyjnych. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach Franciszek Kwaśniewski informuje, że tylko 2 kwietnia skontrolowano 19 autobusów i odebrano aż 7 dowodów rejestracyjnych oraz wystawiono 15 mandatów karnych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (66)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... szasze komentuje +0
wojna trwa od kwietnia a nic się nie zmienia...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2012
... m1 komentuje +2
Narzekamy na wszystkich ,a niesłusznie są dobrzy przewożnicy np.Pan Gołba z Mucharza ,który ma firmę TRANS GK ,obsługują trasę Sucha B.-Wadowice,a oprócz tego jeżdżą w Oświęcimiu .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2012
... szasze komentuje +2
ostatnio jechałem busem z andrychowa do wadowic, innej możliwości nie miałem aby wrocic do domu. kierowca jechał z predkoscia wyższą od dopuszczalnej o 20 - 30 km na 2/3 trasy; przeklinal na kierowcow jadacych wolniej przed nim, nie reagowal na uwagi na temat swojej predkosci ze storny pasazerow; czesc pasarzerow byla po stronie kierowcy, czesc smiala sie z sytuacji(?) ze kierowca jedzie tak szybko, pojawily sie zarty... powinna pojawic sie policja i inspekcja drogowa. Doprowadzono do sytuacji w ktorej ludzie traktowani sa jak bydlo a i tak sa szczesliwi ze jada do domu busem, na moje uwagi dosc ostre pod adresem kierowcy na temat predkosci aby zwolnil ludzie patrzyli na mnie z duzym zdziwieniem, wojewodowie, marszalkowie, burmistrzowie i inni rządzący zrobcie coś z tym !!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2012
... mysz komentuje +2
Co do firmy MK Trans to z tego co zauważyłam prawie wszyscy kierowcy są bardzo mili oprócz jednego! Który we czwartki i w piątki stosuje dziwne taktyki. W Wadowicach wchodzę do busa a on kazuje mi wysiadać bo "pierwsze wchodzą studenci". Jeszcze takiego czegoś nie widziałam żeby busista sobie wybierał kto ma z nim jechać. Ludzie z okolicznych miejscowości wyśmiali dziwnego kierowcę. Byłabym za tym żeby właściciel firmy coś z tą sytuacją zrobił.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2012
... Mercedes komentuje +4
Szkoda tylko że tak chwalona za kulturalnych kierowców firma MK Trans,zatrudniła zwykłego prostaka, który do starszej schorowanej kobiety potrafi powiedzieć że poleca jej prysznic bo pasażerowie później narzekają na smród,a sam w najlepsze robi inne rzeczy na jakie pasażerowie narzekają np rozmowa przez telefon i nie wydawanie biletów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2012
... Robert.k komentuje +3
Jeszcze jedno...Romantrup wydaje drobnymi bo "wielki pracodawca"sic! płaci pracownikom pieniędzmi z utargu))) Wiem to od pracowników. Czasami idą po wypłatę z plecakiem. Pozdro WIELKI ROMANIE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2012
... Robert.k komentuje +1
HA HA/Pan Jończyk wydaje wojnę?? A czy pana Jończyka interesowało kiedyś wydając koncesję Romantrupowi czy może mieszkańcy chcą gdzieś dojechać w sobotę po 15 lub w niedzielę??XCały ten śmieszny artykulik można między bajki włozyć a Romantrup spokojnie dalej będzie sobie liczył 4 zł za 5 km ( kto nie wierzy proszę sprawdzić)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2012
... kartek komentuje +7
w busach na kraków czuc spoconymi skarpetkami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... Dojeżdżający! komentuje +8
Jak był PKS to nie korzystaliscie z jego usług bo bilety były droższe o 0.50 zł. Macie przejazd pociągiem - tez żle bo daleko.To czego wy wogole chcecie??? chyba tego aby po kazdego pasazera przyjechac pod dom i to za darmo!Narzekacie ze w busach smierdzi?!- to swiadczy tylko o waszej kulturze osobistej a raczej jej braku.CODZIENNE mycie i zmienianie odziezy to podstawa higieny osobistej..Nie nauczono was tego w domu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... Joanna Gąsiorek komentuje +1
I bardzo dobrze, niech się skończy wreszcie ta samowolka busiarzy, bo aż szlag człowieka trafia. To co robią busiarze na trasie Wadowice- Andrychów to przechodzi ludzkie pojęcie. Ze świecą szukać naprawdę miłego kierowcy, który nie robi łaski, że się na przystanku zatrzymie ( bo a nóż może go konkurencja wyprzedzić ). Bilety drogie, buzy zepsute a kierowcy bezczelni. I tak jest na wszystkich trasach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... .. komentuje +3
Także osobom mieszkającym w Spytkowice - Ryczów - Chrząstowice . Lepiej idziecie na nogach ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... .. komentuje +0
Jak Romanbus podniósł ceny biletów to przewoźnicy trasy Spytkowice- Wadowice również. I czym tu jechać ? niby konkurencja a takie same ceny . :"Drogi pasażeru ządaj biletu tratarataa " a jak ktoś żąda to nie dają tylko się chamsko patrzą. Lepiej już z buta iść . Przynajmniej taniej :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... waldi1117 komentuje +3
Róbcie prawko kupujcie malczana i po sprawie!!!
A busiorze niech splajtują:)
Pozdro

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2012
... Gorn komentuje +3
Eeee... to najpierw pozwolona busiarzom zniszczyć Wadowicki PKS a teraz im wojnę wypowiadają ?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... pasażerka komentuje +0
Romanbus drogi, ale punktualny:) zawsze na niego mogę liczyć o 16.30 z Brzeźnicy w stronę Wadowic....i atmosfera miła:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... xmen komentuje +1
trasa Wadowice-Kalwaria 5 zl az boje sie pomyslec ile ten bus bierze za kurs do Palczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... Miedzianka komentuje +3
Dzisiaj to już kierowca romanbusa przeszedł sam siebie,Klecza Dolna-Wadowice... 3.50 zł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... marse3 komentuje +1
PUKAPU za 3 zł do Bielska jeżdże :P i mam w nosie tych śmierdzących busiarzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... deja vu komentuje +6
starostwo wypowiada wojnę busiarzom??? Ha, ha - 123 poważne ostrzeżenie. I nic się nie zmieni, bo kruk krukowi oka nie wykole!!! Pozorowane lub pokrętne działania, jak m.in. z budową szpitala, wyeliminowanie łapówkarzy i arogantów ze szpitala, poprawą jakości i zakresu leczenia, z fundacją szpitalną, zmianami kadrowymi, remontami dróg i chodników, poprawą obsługi urzędniczej itp. Zmiany na lepsze, no chyba dlatego, że pod siebie i swojaków??? Całe to starostwo i jego władze to jedna wielka ściema i nic więcej!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... pasażer komentuje +6
Dlaczego mając dworzec autobusowy nic nie robi się w tym kierunku, żeby wszystkie busy miały początek i koniec swoich kursów właśnie na dworcu autobusowym. Mielibyśmy całkowity przegląd co robią te busy i czy odjeżdżają zgodnie ze swoimi rozkladami jazdy, które mają zatwierdzone. Bo przecież ktoś wydaje im zgody.
A jak była by tam kamerka to może by się uspokoili i nie traktowali by nas pasażerów jak bydło.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... ASA komentuje +2
POPIERAM TYLKO CO Z TEGO WYNIKNIE? OSTATNIO JECHAŁAM NA TRASIE ANDRYCHÓW WADOWICE WARUNKI PRZEWOZU FATALNE BUS PRZEŁADOWANY GDZIE JEST POLICJA GDZIE SĄ KONTROLE JAK MOŻNA DO TEGO DOPUSZCZAĆ PRZECIEŻ DOBRZE WSZYSCY O TYM WIEDZĄ NA PSY SCHODZI TEN KRAJ

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... CBA komentuje +1
Największy specjalista od busów to nasz poseł koticho vel sierściuch wszak on najwięcej najeżdził się busami w czasie kampanii wyborczej.Pytanie,komu i co naobiecywał?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2012
... Krystian78 komentuje +4
Do Martysa; Problemem jest to,że Starostwo ma gdzieś pasażerów!!! Wystarczyłoby,żeby pracownik Starostwa po cywilnemu pojeździł busami,porobił zdjęcia jakie busy są przepełnione (ludzie poupychani jak świnie w chlewiku) i po udokumentowaniu takich zdarzeń dobre kary dla przewoźników i od razu by się sytuacja poprawiła.Dlaczego kierowcy nie trzymają się rozkładu? To jest wina szefa, który każe tak kombinować,żeby kasa się zgadzała; tam opóźnić, tam przyśpieszyć i już.I nie ma co się łudzić,że jak przewoźnik będzie miał więcej pieniędzy to kupi nowsze busiki!!! On kupi kilka starych łupów i wejdzie na nowe trasy,żeby wygryźć PKSa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... Rzeczywisto[ komentuje +18
Zanim napiszesz kolejny komentarz koniecznie to przeczytaj, zanim zrobisz cokolwiek przeczytaj to i pomyśl Panie Jończyk i Wy pasażerowie busów. Winę za obecny stan rzeczy ponosi każdy z WAS !!!!!!!!!!

Transport komunikacyjny w powiecie Wadowickim sięgnął DNA około rok temu !!!
To co się codziennie dzieje to jakieś nie wyobrażalne apogeum dla takich słów jak :

- BEZPIECZEŃSTWO (stan techniczny pojazdów, PRZEMĘCZENI KIEROWCY)

- ZDROWA KONKURENCJA (wymusza możliwie najniższe ceny, zawyża standardy, zapobiega monopolowi)

- PUNKTUALNOŚĆ (brak jakichkolwiek rozkładów jazdy , brak informacji o zawieszonych kursach)

- KONTROLE PRZEZ POLICJE (dowody rejstracyjne podbijane jak pieczątki na receptach, busy to wraki jak mogą przejść kontrolę i kto jest odpowiedzialny za ten fakt, policjant odwraca głowę gdy widzi busa, udając że go nie widzi, a o kontroli to już nie ma mowy, dotyczy powiatu Wadowickiego, policja przymyka oko na bardzo wiele faktów, z drugiej strony biorąc pod uwagę fakt że stan techniczny jest niedopuszczalny lub karygodny, gdyby policja sumiennie i rzetelnie wykonywała swoje obowiązki po powiecie Wadowickim jeździło by może 10 autobusów , paraliż komunikacyjny gwarantowany, zastanawiam się czy zasługują na wyrazy wdzięczności czy pogardy ? )

- KIEROWCY PRACUJĄ PO 12-16 GODZIN ( za najniższą krajową, jak taki kierowca ma być miły i uśmiechnięty, warunki pracy dla kierowców są poniżej norm przyzwoitości, jak nie ma określonego utargu za dzień to dostaje etykietkę "złodziej" , GDZIE INSPEKCJA PRACY ?? )

- URZĄD MARSZAŁKOWSKI I STAROSTWO PODBIJAJĄ ROZKŁADY JAZDY WEDLE UZNANIA POTEM NIE MOGĄ SOBIE PORADZIĆ Z ROZKŁADEM Z BAŁAGANEM, KTÓRY SOBIE ZGOTOWALI
(Urzędy podbijając tak rozkłady jazdy serwuje wszystkim nawet sobie problemy w postaci skarg, bałaganu z rozkładem jazdy , nie uczciwą konkurencje a raczej wyniszczającą a wszystko to za parę groszy z tytułu opłaty za zgodę za rozkład jazdy, naważyli piwa którego nie mogą teraz wypić )

- PASAŻEROWIE SAMI STWARZAJĄ ZAGROŻENIE (po co wsiadasz do busa w którym nie ma miejsca i mówisz "jeszcze tylko ja" albo "przecież drzwi i tak się zamkną" lub "bardzo się śpieszę" nie chcesz jechać przepełnionym busem to nie przepełniaj go sam )

- WYGODA NA POZIOMIE VIP A CENY Z KOMUNY (każdy chce jeździć jak najtaniej i wymagać nie wiadomo czego, cena za litr paliwa w dni dzisiejszym wynosi około 5.85 zł dwa lata temu litr kosztował 4.35zł różnica , a Wy macie pretensje że przewoźnicy podnoszą ceny za bilety, jedyny przychód finansowy dla takiej firmy jest z biletów, rosną koszty własne to cena za bilet musi być większa, eksploatacja busa też kosztuje, drogi po których jeździmy też są w opłakanym stanie, rosną ceny ubezpieczeń, system Viatoll jest bardzo dużym obciążeniem finansowym dla firm transportowych, ZUS, pensje dla kierowców, podatki. Za wszystko muszą płacić pasażerowie i w dodatku musi zostać coś dla szefa. Kalwaria Wadowice 3 zł to i tak śmiech.....

- KURSY WIDMO (przewoźnicy mają kilkanaście kursów na wypadek kontroli tłumaczą się że jadą z innej godziny a faktycznie "opóźniają" kursy i jadą przed konkurencją, ludzie stoją na przystanku i czekają tylko nie wiadomo na co, pan starosta podbija rozkład w jednym pokoju a w drugim odbiera telefon ze skargą że bus nie jechał )

- W LECIE GORĄCO, W ZIMIE ZIMNO (brak klimatyzacji lub uszkodzona, brak ogrzewania, nieszczelne drzwi, wieje po nogach to jedne z wielu atrakcji w busach )

KIEROWCY PALĄ PAPIEROSY PODCZAS JAZDY (totalna samowolka, brak kultury i szacunku do pasażera, w busach śmierdzi, siedząc za "panem kierowcą" można zwymiotować )

TO TYLKO KILKA Z WIELU PROBLEMÓW JAKIE WYSTĘPUJĄ W KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ W NASZYM POWIECIE, TAK FUNKCJONUJE I ZAMYKA SIĘ BŁĘDNE KOŁO O NAZWIE "BUSY"

GROŹBY I PROŚBY SIĘ SKOŃCZYŁY, ALE CZY TAK NIE JEST PO KAŻDYM SPOTKANIU ?

CZY W NASZYM POWIECIE MUSI SIĘ STAĆ NAPRAWDĘ WIELKA TRAGEDIA, GDZIE ZGINĄ NIEWINNI LUDZIE, DZIECI, MŁODZIEŻ, OJCOWIE I MATKI? ZANIM KTOŚ Z WŁADZ WEŹMIE SIĘ ZA TEN PROBLEM RZETELNIE ???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... Martes komentuje +0
Krystian78,oczywiście że nie wszyscy,i nie generalizujmy,ale sami kierowcy między sobą nie tak dawno mówili że jeden z nich przesadził biorąc z pieniędzy za kursy jakąś tam kwotę,coś ponad 200 zł .Wiadomo że pracodawca też będzie wyzyskiwał kierowcę żeby mieć jak największy zysk.Wina leży po obu stronach,tylko czemu winien ma być pasażer?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... Martin32 komentuje +13
Bardzo dobrze, że starosta bierze się za busiarzy pierwsze powinien zabrac się za firmę jerzy bus, byłem świadkiem jak kierowcy z tej firmy zablokowali kierowcę z konkurencji i nie pozwolili mu odjechać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... Krystian78 komentuje +5
Martes.Oczywiście wszyscy kierowcy to złodzieje.Za to pracodawcy są bardzo "UCZCIWI".Kierowca musi zapieprzać po 15h na dobę,nie ma płacone 50-100% więcej za nadgodziny,składki płacone od najniższej krajowej,reszta pod stołem.Taki mamy rynek pracy! Nieuczciwy pracodawca=nieuczciwy pracownik! Jazda bez rozkładu-bo tak szef tak kazał i zbieranie opieprzu od poirytowanych pasażerów.Do tego wyścigi z konkurencją,bo jak nie to opieprz od szefa.Nie wiem człowieku gdzie pracujesz,ale o pracy kierowcy masz blade pojęcie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... dandi komentuje +6
Patrząc na to od innej strony śmiem twierdzić że po części pasażerowie też są winni za taki stan rzeczy. Czekając na przystanku na busa np do Kalwari jedzie Kraków i wszyscy pakują się na siłe jadąc np do Barwałdu do Kleczy a jadący do Krakowa nie mają jak wsiąść a po nim za 5 10 min jedzie Palcza w której jest póżniej pusto.Więc trochę wyobrażni ludziska.Gdyby busy miały wywieszone rozkłady czytelne i zawsze aktualne to byłoby łatwiej się orientować.A najlepiej gdyby były zapowiadane i były stanowiska ale do tego jest potrzebny dworzec jak to ktoś wcześniej napisał.Myśle że to wszystko jest do zrobienia ale musiałby być ktoś do tego powołany niezależny i kompetentny.W innych miastach już dawno uporali sie z tym problemem więc pasowałoby staroste wysłać na pouczenie jak inni poradzili sobie z tym problemem.W tej chwili mamy 3 pseudo dworce 1 Pl Kościuszki 2 parking przy sklepie rowerowym 3 ul Szpitalna i to jest nienormalne aby pasażer gonił od jednego do drugiego szukając skąd w końcu odjeżdża jego bus.Najwyższy czas aby zrobić z tym porządek bo ludzie którzy rzadko jeżdżą busami mają nie lada problem się w tym połapać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2012
... Martes komentuje +2
Karolina34,jak by kierowcy nie okradali właściciela i wydawali bilety to by właściciel i tabor zmieniał,a że kierowca w łapę bierze to i właściciel ma mniejszy utarg.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... karolina34 komentuje +2
jak się dołożycie do kupna busa to pewnie i by kupili . Bo jak wiadomo chyba wszystkim to dużego ładnego busa nie kupi się za 10 tys. zł .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... kartek komentuje +3
proponuje skoro i tak syf jest w busie i stare jeżdza to z buta drzwi zmaykac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... ropcio komentuje +3
A komu starostwo jeszcze wojny nie wypowiedzialo?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... Kropelka komentuje +1
W albatrosie i roman busie w życiu nie dostałam biletu.W busach na Kraków zawsze dają,chyba się boją kontroli,ale to dobrze że są sumienni i dają,innych tras i przewoźników nie oceniam bo nie jeżdżę tam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... j23 komentuje +14
Busy - brak konkurencji - złoty interes. Można sobie warunki i ceny dyktować dowolnie. Jeżdżą jak i kiedy chcą. Przepełnione tak że miejsce wolne zostaje tylko na kolanach kierowcy. Ale jak był PKS który zawsze był osiągalny i konkurencyjny to trzeba było go zlikwidować a teraz coś będą chcieć zrobić z prywatną działalnością. Ciekawe co?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... zadowolony pasażer komentuje +2
Ludzie !
Mi się wydaje,że oni tam w Starostwie,czy nawet na policji,czy w ITD
dobrze wiedzą jakie busy ma firma "Roman Bus".
Wiedzą pewnie,że są to złomy i wgl.
Ceny biletów niby też przewoźnik może podnosić codziennie i nic mu za to nie grozi...
Bo to fakt faktem jest legalne i za to mu nie grozi żadna kara.
Ale to,że ładuje za dużo ludzi do busa,nie wydaje biletów,często rozmawia z pasażerami w trakcie jazdy(a jest to zabronione),rozmawia przez telefon(co się zdarza najczęściej w "Roman Busie") jest SUROWO ZABRONIONE !
To się w głowie nie mieści w jakich warunkach nas teraz przewożą...
Weźcie się za "ROMANA",trasa: Wadowice-Sosnowice - piękna Solinka,tylko pomarzyć. Niby wszystko takie piękne :)
Ale do Bachorowic,Palczy,czy innych wiosek już nie jeżdżą takie piękne busy.
O kierowcach to już nie wspomnę.

Przykład łamania prawa:
g.14:10 - firma:Roman Bus (kurs:Wadowice-Bachorowice)
bilety mało komu są wydawane / bus stanowczo przeładowany /
Godzinę później:
g.15:10 - bus z Wadowic do Leńcz.
1) płaci się przy wysiadaniu - to jest trochę dziwne,bo bilet który kierowca powinien wydać mi na początku jest moim ubezpieczeniem za przejazd!
2) ludzi stanowczo za dużo,już na Placu Kościuszki,a potem wsiadają jeszcze na Lwowskiej,Zaskawiu...
3) jeździ cały czas ten sam bus. Niby jest wg mnie w dobrym stanie technicznym,ale jak na tylu pasażerów to jest za mały bus...
Kolejny przykład - 15:30...
PKS Pszczyna do Przytkowic jedzie prawie pusty,a ma jakieś 40 miejsc(Autosan)
z czego min.połowa pozostaje wolna!

Czy prywaciarze nie mogą się zaopatrzyć w większe busy i w lepszym stanie technicznym?
No i pasowałoby dołożyć kilka busów!
"Roman Bus" ma dlatego takie ceny,bo np.na trasie Wadowice-Sosnowice nie ma żadnej konkurencji !
To samo jest do Bachorowic,niby jest konkurencja ten bus do Leńcz,ale wspólnie jadą tylko do Wysokiej,a poza tym "Roman" jedzie przez Cupel(Babica).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... kartek komentuje +3
Romanbus jeździ jak chce najpierw niech busy wyczyszczą bo syf i gnój w nich!Przez szybę nic nie widać.a rurka do sparcia stop jest taka brudna że cąłe buty jak np białe adidasy to sa szare

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... strzałka komentuje +3
Warto też poruszyć temat warunków przewozu ludzi a cen biletów. Romanbus przeszedł samego siebie, bus z Wadowic do Barwałdu kosztuje 4zł !!!! A w Comfortbusie ta sama trasa i 2,50 lub 3zł . Jakoś comfortowi się opłaca jeździć za tyle a Romanbusowi nie. Zauważyłem że teraz po tej powyżce Romnabusy jeżdżą nie zbyt zapełnione.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... blondi komentuje +2
Nareszcie Pan Jończyk weżmie się ostro za przewożników.Tylko proszę nie zapomnieć o trasie Wadowice-Brzeżnica-Kraków.Najlepiej niech sobie stanie w Tomicach o godz 7.10 jak z Krakowa jedzie Globus i na siłę upycha ludzi to po prostu masakra.Okularnik co całą trasę rozmawia przez telefon nie martwi się o bezpieczeństwo pasażerów tylko żeby weszło jak najwiecej.Paranoja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... PSAŻER komentuje +4
bus do suchej 4.50 koszmar .a stan techniczny busa szkoda gadać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... TOMIK komentuje +0
mała uwaga odnośnie cen w starym w-ckim PKS-ie
w 1998 roku (tak tak!!) w-ce - chocznia górna - 2,70 zł (autobus jeździł 5 razy dziennie, kierowcy rzadko drukowali bilety, byli chamowaci i kazdy wiedział że mozna u nich kupić rope taniej niż na cpn-ie)
busy jak zaczęły jeździć na tej trasie ceny 1,50 zł .. - chyba nie ma co komentować
obecnie busik 2,50 zł - autem naprawdę wychodzi na taniej ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... puma komentuje +7
Busy spytkowice-ryczow czy miejsce okropnie stare jeżdza, pomiedzy siedzeniami nie można nawet plecaka połozyć, buty masz brudniejsze jak z busa wysiadasz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... franzkafka komentuje +10
konkretnie
- kierowcy palą w busach
- nie wydają biletów
- rozmawiają przez telefony w trakcie jazdy
- konkretnie kierowcy firim: comfort, globus
- i nic nie daje zwracanie im uwagi
- wystarczy anonimowy nalot ze skarbówki, starostwa, itd

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... dawidb komentuje +1
Kropelka ok jak kończę o 17 to 18:17 mam pociąg czyli muszę czekać godzinę i 17 min na pociąg muszę jeszcze w tym czasie jechać specjalnie na któryś z dworców jazda pociągiem 1,5 godziny jestem koło 20 w Wadowicach jeszcze muszę się modlić żebym z PKP dobiec w 10 min na Lwowską bo jak się nie uda to mi bus do domu ucieknie i mam kolejną godzinę czekania wiec mając pecha jestem dopiero koło 21:30 w domu. Z Wadowic po 7 rano wyjeżdżam żeby na spokojnie dojechać do Krakowa czyli w "pracy" jestem 14,5 godziny z czego faktycznie pracuje 8 więc powodzenia dzień w dzień tak "pracować" a dodasz mi jeszcze jakąś alternatywę na poniedziałek bo w poniedziałki rano też jest duży tłok w busach jak studenci jadą do Krakowa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... psikuta komentuje +3
to jest wielkie nieporozumienie z tym transportem zeby w tych czasach taka partyzantka miała miejsce. Przeciez władze maja obowiazek zadbac o transport publiczny i maja do tego ludzi oraz przepisy. Dla mnie jako przecietnego pasazera niejest to wielkie wyzwanie bo wystarczyłoby cały transport publiczny umiescic na dworcu pks gdzie mozna by było zrobic stanowiska na kazda linie. Nastepnie zatrudnic dyspozytora ruchu ktory zapowiadał by odjazdy i monitorował rozkłady oraz godz odjazdow. Jezeli natrafił by na nieprawidłowosci mogłby zrobic zdjecie z kamery monitorujacej i nałozyc kare za uchybienie. Tak wiec jest to prosty i skuteczny sposob i zapanował by porzadek. Pasazerowie wtedy wiedzieliby skad odjezdza i mogliby uzyskac info od dyzurnego ruchu o ktorej jedzie bus. Acha i jeszcze apropo niejezdzonych kursow to monitorujac rozkłady na dworcu zaraz mozna by było wywnioskowac ktory przewoznik nawala i go ukarac np cofajac licencje. Wiec kochani pasazerowie niewymaga to wielkiej wiedzy tylko checi no ale władza nasza albo jest głupia i niewie jak sobie z tym poradzic albo niechce bo to wymaga rewolucji co za tym idzie problemy a poco sie wysilac. Reasumujac jest to jedyne wyjcie aby uporzadkowac ten bałagan i niema innego sposobu. Pozdrowienia dla wszystkich pasazerow

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... Kazimierz5 komentuje +16
Panie Starosto prosimy o powrót PKS-u, chcemy bezpiecznej jazdy w autokarach a nie w zatłoczonych busach. Jak w takim pięknym mieście może być taka szalona niesprawiedliwa konkurencja na której cierpią pasażerowie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... paranienor komentuje +0
inna sprawa że PKS nie odzwierciedla standardu do ceny. za mało inwestycji w flotę... większa częstotliwość pociągów mogłaby dać szanse PKP. Państwówka leży, prywaciarze koszą piękne pieniądze i stają się potentatami jak np Janiso na trasie A-ów - BB...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... mlody komentuje +7
SZYNOBUS NA LINI PKP SPYTKOWICE - WADOWICE Z NOWYMI PRZYSTANKAMI!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... Kropelka komentuje +4
dawidb jak kończysz pracę o 17 w Krakowie to o 18.17 masz pociąg do Wadowic ;) ale wiadomo że nie każdy mieszka blisko linii kolejowej,ale naprawdę ja i coraz większa grupa znajomych zamiast wracać z Krakowa busikiem wolimy wrócić do Wadowic pociągiem,bo nie dość że taniej to i wygodniej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2012
... lolo komentuje +9
BRAWO! Przyjrzyjcie sie jeszcze lini wadowice kalwaria przez stryszow tu dopiero sa przeludnienia w busach! :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... dawidb komentuje +12
dobrze Panie starosto niech Pan zrobi coś z PKSem i ok może Pan zamknąć wszystkie prywatne firmy. Ma Pan swoje auto i dojeżdża do Wadowic a co mają zrobić ludzie pracujący w Krakowie i kończący o 17 gdzie jest największy natłok ludzi dodatkowo piątek gdzie studenci wracają do domu? co ma zrobić kierowca ? Powiedzieć nach Pan stoi i czeka na następnego? i tak kolejna godzinę a może dwie? taki ktoś ma rodzinę i chce wrócić a studenci chcą do domu a przez takie działanie będą stali wieczność czekając na busa bo PKS w Wadowicach NIE ISTNIEJE i najlepiej zamknijmy wszystkie busy i będziemy na nogach wracali z Krakowa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... g. komentuje +14
Panie Jończyk straszysz pan i straszysz, zamiast ciągle tupać nóżką, pociągnij pan w końcu tym busiarzom z buta!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... ciekawy komentuje +4
zwykłe mydlenie oczów
Jak na suchą b. nie jeździły busy w niedziele i kilka innych kursów
Bo szanownemu przewoźnikowi urosła konkurencja
i w ten sposób odgrywał się na ludziach to nikt palcem nie ruszył !!!
a teraz wielce straszą licencjami...
wg mnie to tylko burza w szklance wody

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... ciekawy komentuje +11
Pożyjemy zobaczymy....
Na razie wielkie akcje przeprowadzane w sprawie busów to kropla w morzu potrzeb
Kierowca traci dowód a na drugi dzień ma go z powrotem, a usterki na papierze tylko znikają !!!
I tak się kręci biznes
jest kontrola to oczywiście do busa tylko tyle osób co można,
a na drugi dzień znowu jak bydło do oporu!!!
I tak się kręci biznes
Włodarze udają, że coś robią
Busiarze udają, że są czyści jak lza
A ludzie muszą udawać, że jeżdżą w ludzkich warunkach!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... anty komentuje +11
"W najbliższym czasie licencję na przewóz osób w powiecie może stracić nawet co drugi przewoźnik."
hehe dobre a ludzie do roboty czy szkoły będą z buta zap....ać
brawo za pomysł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... fifo komentuje +20
Wypieprzyć tą busiarską hołotę skoro się kultury nie mogą nauczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... betka komentuje +6
w Romanbusie luksusu niema ceny sa wysokie ale niektorzy kierowcy sa super..;) Albatros tez jest ok jezdza tam mili kierowcy nie to co gbury z interpalmu...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... dotyknieba komentuje +0
nareszcie... przeczytałam artykuł z wielką ulgą i nadzieją, że w końcu ktoś zajmie się tym, co się dzieje. Jeżdżę praktycznie codziennie z Andrychowa do Bielska, głównym moim przewoźnikiem jest firma Janiso-niestety nie ma mowy o biletach miesięcznych, zniżkowych kartach... Rozkładu właściwie stałego brak (żaden kierowca go nie ma), bo to daje swobodę samowolnego wycofania kursu,opóźnienia bądź przyspieszenia go. A co to kogo obchodzi, że akurat spieszysz się do pracy/lekarza/na spotkanie? Jesteśmy pasażerami-klientami, płacimy (z resztą niemało...) więc też żądajmy. Niech w końcu skończy się czas totalnej samowoli i braku poszanowania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... xx komentuje +18
ceny biletów z Wadowic do Spytkowic, Ryczowa i Chrząstowic są makabrycznie wysokie. 3zł z Woźnik do Tomic za szkolny to lekka przesada, dużo uczniów właśnie tyle musi dzień w dzień płacić. W dodatku busy zawsze przepełnione. W stronę Andrychowa jakoś da się załatwić więcej przewoźników. Pasażerowie jadący właśnie do Andrychowa bądź okolic (Chocznia, Inwałd itp.) nie muszą praktycznie czekać, gdyż "bus stoi na busie" a ceny są dużo niższe. Moim zdaniem najlepszy byłby powrót PKS'u

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... monter komentuje +12
za widnowanie cen biletow tez niech sie biora,doklad ta samowolka potrwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... Porwis komentuje +16
Nareszcie Starostwo zauważyło problem, który bulwersuje obywateli od wielu lat. Poprzednie władze dopuściły do upadku PKS dając koncesje na przewóz ludziom, którzy uwłaczają godności pasażera. W XXI wieku jeździmy smrodliwymi, ciasnymi, niebezpiecznymi, niepunktualnymi wrakami. Możemy tylko wspomnieć czasy, kiedy PKS był zawsze o wyznaczonej godzinie i wygodnie oraz bezpiecznie przewoził nas wymytym autobusem. Ta sytuacja cofnęła nas nie tylko w czasie ale i w miejscu. Mam wrażenie, że podróżuję tym czymś jak w zachodnim Pakistanie. I jeszcze jedno, czy ten smrodliwy szmelc, a nawet nowy ale za duży autobus musi mieć bazę w centrum wadowickiej starówki, w okolicy szpitali? Przecież mamy dworzec autobusowy, a busy, czy autobusy mogą się zatrzymywać w punktach zbliżonych do centrum.
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... Grodzka do IWW ? komentuje +11
Tak jest, starostwo cofnie zezwolenie na przewóz to zaraz się poprawi.

Lewica znowu zmoczyła

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... iritt komentuje +32
Nie chcieliście PKSu bo było 10 groszy drożej to macie "busy" które robią z wami co chcą !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... puma komentuje +18
niech spradza spytkowice- ryczów jeżdiz mały stary bus, smierdzi wnim ciasne siedzenia wszystok odlatuje a ceny maja jak bym bmw mieli !1Niecch płaca za te braki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... gość komentuje +18
wykończyliście PKS wsiadając do busów gdzie warunki były katastrofalne, teraz w wyniku waszych narzekań połowa "busiarzy" straci koncesje a u tych którzy przetrwają ceny poszybują w góre. I koło sie zamyka..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... zadowolony pasażer komentuje +27
Brawo ! Wreszcie ktoś się weźmie za tych naszych przewoźników.
Ja w pierwszej kolejności proponuję przeprowadzić kontrolę w "Roman Busie".
Zobaczymy ile dowodów rejestracyjnych zatrzymają.Ale pewnie całe mnóstwo.
Drugi (na mojej czarnej liście) jest "Comfort",potem "Albatros" itd.
Busy ... w masakrycznym stanie. Kultura kierowców też poniżej norm...
Ale mimo wszystko jestem dumny,że wreszcie ktoś się za to bierze ! :)) świetna robota.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
... ad vocem komentuje +3
...no to się przejadą...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie


AGD RTV  Wadowice

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

To już oficjalne. Premier zatwierdził termin wyborów samorządowych
Ciekawe jakie stanowiska po wyborach czekają na blogerów?
Odszedł od nas świetny bramkarz i trener
Szkoda gościa.
To już oficjalne. Premier zatwierdził termin wyborów samorządowych
Ja zagłosuje na pana Mateusza.Tylko on ma "czyste ręce".
Czy warto rodzić w Wadowicach?
rodzilam w kwietniu tego roku i warunki bytowe moze i spoko ale panie zajmujace sie maluszkami- okropne podobnie jak ordynatorka oddzialu noworodkow. taka to do obory cielakami sie zajmowac a w dodatku ordynarna i bez empatii a p...
Zginął w drodze do pracy
Jogurt wyprzedziłeś życie, śmigaj po niebieskich.... [*]
Rozkład busów
hasirrrr a ty znowu swoje , nic tylko narzekasz i cały czas o jednym i tym samym . Czy mi sie wydaje ?
Zginął w drodze do pracy
Pracowal z tego co widac na jego profilu w Meblotexie i wczoraj mial urodziny..

1.65524697304