wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wielkie żarcie na Kocierzu

Email Drukuj
Wielką imprezę na czterysta osób urządziły sobie w ośrodku wypoczynkowym Kocierz koło Andrychowa gospodynie z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego. Stoły uginały się od jadła i popityki. Było swojsko.Highslide JS Magia świąt wielkanocnych już przyciąga. Nic tak nie smakuje jak swojskie jadło oblane dodatkowo domową popitką. Przekonało się o tym czterystu gości, którzy odwiedzili w sobotę (27.03) Ośrodku Konferencyjno - Wypoczynkowym Kocierz koło Andrychowa, gdzie Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich świętowało 10. Konkurs Potraw Regionalnych.

Tutaj na gości czekały 122 kobiety z różnych kół gospodyń z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego, które przygotowały na ten dzień kilogramy jedzenia i niezliczoną ilość domowego alkoholu. Stoły wielkanocne przygotowane przez gospodynie uginały się od wędlin, sałatek, past jajecznych, żurków, kiełbas na piwie, szynek, pieczeni z kaczek, dzików, chrzanów w różnym wdaniu, były ciasta, mazurki, babki, babeczki i pasztety.

Highslide JS No po prostu wszystko, cała encyklopedia potraw regionalnych „na żywo”. Swoje konkursowe stoły przygotowały 23 koła z dwóch powiatów, ale jak mówi szefowa stowarzyszenia gospodyń wiejskich mogło być ich jeszcze więcej. „Nie ma tak dużej sali, by je wszystkie pomieścić” -wyjaśnia Czesława Wojewodzic prezes stowarzyszenia.

Jej organizacja słynie już od lat w powiecie z tego typu imprez. Gospodynie powiatu jednoczą się zazwyczaj przed każdymi świętami i zapraszają na kulinarne zloty. Jest w tym nuta rywalizacji, bo panie przygotowując stoły walczą o zaszczytny laur Grand Prix, czy też nagrody w konkursach na najlepszy stół, nalewkę, koszyczek itd. itp.

Jak mówią jednak organizatorki, najważniejszą sprawą jest jednak promocja regionalizmu, bo podczas tych prezentacji na stołach znajdują miejsca potrawy przygotowanie według rodzimych przepisów. „Przepisy na żurek na serwatce oraz tradycyjną wielkanocną paschę to właściwie pochodzą z notatnika mamy i babci” - przyznaje Maria Bednarczyk z Jaszczurowej .

(Kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Wadowice gotowe przejąć szpital, by ratować go przed likwidacją
no to wyszło szydło z worka dobrze ze to opublikowałeś Marcinie teraz przynajmniej mamy dowód co chce zrobić Jończyk z Królikową jak się dorwą do koryta w miescie papieskim. chce uciec ze starostwa bo juz wie ze starost...
PiS rusza ze swoją gazetą pod strzechy
przecież oszołomy już są u władzy: w mieście od lat 20, w powiecie od 3
PiS rusza ze swoją gazetą pod strzechy
ALE MUSZĘ CIĘ ZMARTWIĆ OBYWATELU DZIADUNIO!!! WSZYSTKO BĘZIE kaczyńskiego NAWET SKAWA ZMIENI SWOJĄ NAZWĘ!!! LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ WIEM, ŻE ZA KOMUNY BYŁO DOBRZE DLA NIE KTÓRYCH ALE TERAZ WSZYSCY MOGĄ WSZYSTKO TEŻ ...
PiS rusza ze swoją gazetą pod strzechy
Prawda jest taka że nie ma na kogo głosować ! Jedni i drudzy są tacy sami jedni afery drudzy Smoleńsk, najlepiej robić swoje i nie przejmować się całą polityką, byle by gorzej nie było a będzie dobrze
Łysa (Dawid) Góra wyrzuca Wysoką z Pucharu Polski
Juz od paru tygodni slyszy sie o klopotach Wysokiej wiec czy ja wiem czy to taki wielki sukces...
Bliźniaka Lili szukają teraz w Niemczech
dzięki domii za informacje
Adiutare ma wiele do zaoferowania
Do innii! Zaufaj fachowcom, poszukaj pomocy, dowiedz się jak możesz pomóc. Bo na pewno możesz tylko nie wiesz jak. Zrób coś, to uwierzysz. Jeśli nie chce ktoś iść do lekarza to są unormowania prawne, które pozwalają l...

0.887172937393