wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Hajda - nowy poseł w okręgu

Email Drukuj
Paweł Kowal (PiS) idzie do europarlamentu i robi miejsce w sejmie kolejnemu kandydatowi z okręgu chrzanowskiego. Zastąpi go Kazimierz Hajda (63 l.), czyli burmistrz Jordanowa. Już się zdecydował.Polityka bywa bardzo dynamiczna. Raz jesteś nauczycielem, innym razem prowadzisz sklep z warzywami, zostajesz burmistrzem, a potem nagle posłem. Takie historie się zdarzają, a przykładem jest Kazimierz Hajda z Jordanowa.

Los do niego się uśmiechnął za sprawą wygranego mandatu do Parlamentu Europejskiego przez posła Pawła Kowala. To właśnie Kazimierz Hajda zajmie jego miejsce. "To szansa dla Jordanowa. Przyjmuję to wyzwanie. Nigdy z naszego miasta nie było posła" – mówi Hajda, który długo nad zmianą miejsca pracy się nie zastanawiał. Co o nim wiemy?

Był radnym, a potem burmistrzem miasta Jordanowa (od 2006 roku). Pracował jako konstruktor w Zakładach Metalowych w Nowej Dębie. Był starszym asystentem na Politechnice Warszawskiej w Katedrze Mechaniki i Wytrzymałości Materiałów, uczył matematyki w LO w Jordanowie, a później prowadził sklep spożywczy. Żona Maria z domu Witek, ma jedną córkę.

W przyśpieszonych wyborach parlamentarnych, które odbyły się 21 października 2007 wystartował z 6 miejsca na liście PiS w okręgu chrzanowskim, ale nie został wybrany na posła. Uzyskał wówczas 5 225 głosów. W powiecie wadowickim głosowało na niego 440 wyborców, a w samych Wadowicach 75. Ciekawe, jakie miejsce w jego aktywności politycznej zajmą Wadowice?

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
AGD RTV  Wadowice
Ogrodowa koncerty

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Chcesz zostać grafikiem? Postaw na wielostronny rozwój

Projektant grafiki, by odnieść sukces zawodowy, musi poruszać się równie dobrze w sferze marketingu, zagadnień technologicznych, jak i...

 

Profesjonalna obsługa prawna nie musi być kosztowna

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że procesy sądowe są niezwykle długotrwałe i kosztowne. Niektórzy sami próbowali prowadzić ...

 

Zakąski otwarte do ostatniego klienta

Zakąski przy ulicy Spadzistej 10 to nowe miejsce na rozrywko-kulinarnej mapie Wadowic. Po niespełna trzech miesiącach działalności, mie...

 

Rewolucja w MAGIA SPA

Nadeszła najcieplejsza pora roku, ten wspaniały czas zaowocował kolejnymi zmianami w MAGII SPA. Specjalnie dla Was zmieniłyśmy lokaliza...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piraci, uśmiechnijcie się do zdjęcia! Fotoradar w Izdebniku naprawiony
ja i gonzo mamy gdzie mieszkać a jak chcecie i lubicie ryk tych waszych motorów to na kamczatke ja też chcę żyć w spokoju a nie w ryku zasranych motorów naprawcie sobie tłumiki i możecie szaleć ja i pan gonzo nie mamy za...
Stadion Skawy pięknieje w oczach. W planach kryta trybuna
Kryta trybuna ??? A po jakiego czorta !!! Jak by to wglądało? Tylko szpeciło z daleka,a widok ,ja już widzę ...............buda na metalowych konstrukcjach (potężniejszych,niż ten "most") !!! PO PROSTU "PSU"NA BUDĘ ,TAKI...
Tomek marzy o starcie w Mistrzostwach Świata w … Nowej Kaledonii
Po pierwsze wspinaczka to nie lekka a po drugie 11tys.ciekawego dla kogo...
Piraci, uśmiechnijcie się do zdjęcia! Fotoradar w Izdebniku naprawiony
Nie obrażaj człowieku, a jak chcesz spokój i ciszę wyprowadź się do lasu tam będziesz wypoczywał w ciszy bo widać do nie nadajesz się do współczesnego życia,
Stadion Skawy pięknieje w oczach. W planach kryta trybuna
stacjonowal tam popularny MORD ale chyba juz tam jazd robic nie bedzie
Tomek marzy o starcie w Mistrzostwach Świata w … Nowej Kaledonii
Jednego nie rozumie smiley Tyle kasy idzie na piłkę nożną, a na lekkoatletyke 0 zł. Jak jest znaczna liczba osób co powoli osiągają sukcesy w Lekkoatletyce. Moim zdaniem Starostwo powinno wziąć to pod uwagę. Ponad 150tys po...
Stadion Skawy pięknieje w oczach. W planach kryta trybuna
Stadion już kiedyś był piękny, nie wiem czy pamiętacie jak super było zrobione tam Miasteczko Ruchu Drogowego- naprawdę robiło wrażenie. Budynek klubowy to zwykły barak dla ekipy która miała budować prawdziwy budynek ...

0.334532022476