wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Hajda - nowy poseł w okręgu

Email Drukuj
Paweł Kowal (PiS) idzie do europarlamentu i robi miejsce w sejmie kolejnemu kandydatowi z okręgu chrzanowskiego. Zastąpi go Kazimierz Hajda (63 l.), czyli burmistrz Jordanowa. Już się zdecydował.Polityka bywa bardzo dynamiczna. Raz jesteś nauczycielem, innym razem prowadzisz sklep z warzywami, zostajesz burmistrzem, a potem nagle posłem. Takie historie się zdarzają, a przykładem jest Kazimierz Hajda z Jordanowa.

Los do niego się uśmiechnął za sprawą wygranego mandatu do Parlamentu Europejskiego przez posła Pawła Kowala. To właśnie Kazimierz Hajda zajmie jego miejsce. "To szansa dla Jordanowa. Przyjmuję to wyzwanie. Nigdy z naszego miasta nie było posła" – mówi Hajda, który długo nad zmianą miejsca pracy się nie zastanawiał. Co o nim wiemy?

Był radnym, a potem burmistrzem miasta Jordanowa (od 2006 roku). Pracował jako konstruktor w Zakładach Metalowych w Nowej Dębie. Był starszym asystentem na Politechnice Warszawskiej w Katedrze Mechaniki i Wytrzymałości Materiałów, uczył matematyki w LO w Jordanowie, a później prowadził sklep spożywczy. Żona Maria z domu Witek, ma jedną córkę.

W przyśpieszonych wyborach parlamentarnych, które odbyły się 21 października 2007 wystartował z 6 miejsca na liście PiS w okręgu chrzanowskim, ale nie został wybrany na posła. Uzyskał wówczas 5 225 głosów. W powiecie wadowickim głosowało na niego 440 wyborców, a w samych Wadowicach 75. Ciekawe, jakie miejsce w jego aktywności politycznej zajmą Wadowice?

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
Jasmin Complex
Odszkodowania

}} Sonda na czasie

Czy Wadowice skorzystają na kanonizacji Jana Pawła II?
 

}} Polecamy oferty

 

Dermalogica - Logika Zdrowej Skóry w unikalnym wydaniu

Dermalogica to światowa marka kosmetyków uwielbiana i promowane przez gwiazdy show biznesu. Ekskluzywne produkty Dermalogica rozpowszechni...

 

Wiosna - czy ktoś z Was pomyślał już o stopach…?

Wiosna to pora zmian i porządków oraz świeżego spojrzenia na nasze otoczenie. Już niedługo zaczną się letnie wypady, a wraz z nimi z...

 

Babskie tkanie i bajanie. Warownia w Inwałdzie zaprasza na warsztaty

To nie będą zwykłe warsztaty. Chętne do oddania się wytchnieniu i odprężeniu uczestniczki będą mogły na chwilę zapomnieć o codzi...

 

Spędź wakacje aktywnie z językiem angielskim. Zabawa gwarantowana

English Academy zaprasza dzieci w wieku od 6-12 lat, lubiące różnorodnie i aktywnie spędzać czas, do wspólnej zabawy wakacyjnej. Oferu...

}} Filmy

}} Komentarze

Ci mężczyźni to przestępcy. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach
Donosy i uwagi spoleczniakow prosze zglaszac pod numerem 997, a nie rozpisywac sie na forum,zreszta policja oferuja calkowita anonimowosc a na forum zostaje adress ip
Mateusz Klinowski pozwany za kłamstwa
Nie ważne co o Tobie mówią, ważne że mówią...
Strzelił gola Wiśle i przeszedł do historii
Fuck logic - Sobieszczyk wpuścił 5 bramek, a wy(niedorajdy dziennikarskie) piszecie:"Wydaję się jednak, że Sobieszczyk szybko wróci do pierwszego składu, ponieważ Stępniowski w starciu z Wisłą Płock skapitulował aż t...
Paweł Góralczyk na razie kończy z bieganiem maratonów
A co was ludzie obchodzi czy chodzi do kościoła? Osobiście wierzę, szanuję osobę JP2 a do kościoła nie chodzę. Łazicie do kościoła sami nie wiecie po co. Z przyzwyczajenia? Rozumiecie w ogóle modlitwę którą wypowi...
W SPRAWIE BUSÓW.
No dobrze,ale skoro ich wielkość gabarytowa na to nie pozwala to dlaczego Ci prywatni przewoźnicy,do których należą w/w firmy "INTERPALM" i "Lajkonik" nie dojdą do jakiegoś porozumienia z miastem i nie będą zabierali lud...
Warszawą Karola Wojtyły do Wadowic
pół komunista i pół katolik Teraz Europa i Polska pełna religijnych socjalistów
Warszawą Karola Wojtyły do Wadowic
@ kałakolcznik - nie lubię patetyzmu i głębszych czy też subtelniejszych znaczeń. Piszę jak jest. Zresztą nie jestem jedyną osobą , która ujęła to w taki sposób w artykule prasowym wink Więc tym razem zgadzam się z ...

0.327117919922