wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Seks-terapia grupowa. Spektakl w Młynie

Email Drukuj
Mówią o seksie i problemach z kobietami. Psychoterapeuta i przedstawiciel płci męskiej w średnim wieku swoimi dialogami i współpracą z publicznością doprowadzają ją do łez. A to dzięki dużej dawce humoru. Całość niesie jednak głębsze przesłanie.


Spektakl o dość intrygującym tytule "Seks grupowy czyli psychoterapia" to spotkanie terapeuty, którego gra znany amant polskiej telewizji Jacek Borkowski, z pacjentem, podczas którego lekarz dusz stara się odblokować i uzdrowić niekonwencjonalnymi metodami swojego klienta.

Do tego celu wybiera wśród publiczności, która jest istotnym i integralnym uczestnikiem przedstawienia, typowego przedstawiciela płci męskiej w średnim wieku. Tutaj w rolę wciela się aktor Adam Mariański.
To taka „sztuczka", coś na pograniczu spektaklu i kabaretu. Jej autorem jest nieżyjący już aktor i nasz przyjaciel Jacek Chmielnik. Gdy przypadkiem natrafiłem na jego tekst, wiedziałem, że jest on napisany jak dla mnie. W końcu od 13 lat wcielam się w postać psychologa w serialu Klan. Po raz pierwszy będę miał okazję, aby na scenie wykorzystać doświadczenie nabyte poprzez granie Piotra Rafalskiego- wyjaśnia Jacek Borkowski, opowiadając o projekcie.
Grany od kilku lat przez dwóch aktorów spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród recenzentów nie brak słów zachwytu, którzy twierdzą, że jest to spektakl kabaretowy na dwóch aktorów i publiczność z potężną dawką humoru i zabawy.

Choć przedstawienie porusza się głównie w zagadnieniach seksu to ma jednak głębsze przesłanie. Seks sam w sobie jest tylko pretekstem do dalszych, bardziej życiowych rozmów.

Jak możemy przeczytać w recenzjach głównym jego przesłaniem jest apel o to, aby ludzie nie byli wrogo nastawieni w stosunku do siebie, aby wynosili uczucia ponad pragmatyzm, kochali się i nie odczuwali nienawiści. Opowiadając o spektaklu Jacek Borkowski powiedział, że choć głównym tematem jest seks to w spektaklu nie ma miejsca na obsceniczność czy wulgarność.

Aktorzy zamierzają prowokować przez zaskakujące sytuacje i jednocześnie bawić do łez. Co z pewnością im się udaje. Wystarczy przesłuchać fragmentów nagrań wideo tego przedstawienia. A w całym tym przedsięwzięciu dużą rolę odgrywa publiczność, która jest włączona do czynnego udziału w spektaklu.

Już w sobotę (6.10) o godzinie 19. aktorzy ze spektaklem odwiedzą Hotel Młyn Jacka w Jaroszowicach. Bilet wstępu kosztuje 50zł, w dniu przedstawienia 60zł. Wszystkich informacji udziela recepcja hotelu pon numerem tel. 33 873-40-80.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kick komentuje +2
nareszcie coś odymanku...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 10 - 2012
... lump komentuje +4
prezerwatywy obowiązkowe czy nie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... zola komentuje +0
Przejdźcie się na "DWOJE DO POPRAWKI" też niezła komedia. Cały czas chodzi o sex.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... trening umysłowy komentuje +1
niexle się zapowiada!!! Ale szare myszki lepiej niech się przygotują na rumieńce na twarzy ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
Odszkodowania

}} Sonda na czasie

Czy Wadowice skorzystają na kanonizacji Jana Pawła II?
 

}} Polecamy oferty

 

Dermalogica - Logika Zdrowej Skóry w unikalnym wydaniu

Dermalogica to światowa marka kosmetyków uwielbiana i promowane przez gwiazdy show biznesu. Ekskluzywne produkty Dermalogica rozpowszechni...

 

Wiosna - czy ktoś z Was pomyślał już o stopach…?

Wiosna to pora zmian i porządków oraz świeżego spojrzenia na nasze otoczenie. Już niedługo zaczną się letnie wypady, a wraz z nimi z...

 

Babskie tkanie i bajanie. Warownia w Inwałdzie zaprasza na warsztaty

To nie będą zwykłe warsztaty. Chętne do oddania się wytchnieniu i odprężeniu uczestniczki będą mogły na chwilę zapomnieć o codzi...

 

Spędź wakacje aktywnie z językiem angielskim. Zabawa gwarantowana

English Academy zaprasza dzieci w wieku od 6-12 lat, lubiące różnorodnie i aktywnie spędzać czas, do wspólnej zabawy wakacyjnej. Oferu...

}} Filmy

}} Komentarze

W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
w tv.
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
Spokojnie, doczekasz się w tym roku wielkiego koncertu zespołu ENEJ.
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
Ha ha ha ha zrobili nas w balona mia byc ENEJ a bedzie co innego
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
A gdzie będzie wasza władza? Na wycieczce. Żal mieszkańców. Otrząśnijcie się.
Gimnazjum nr 1 najlepsze w pływaniu
WESOŁYH SIWIONT RZYCZY ŻONT
W dniu kanonizacji koncert na rynku grupy Raz Dwa Trzy
Wszystko rozumiem ważny dzień związany z Janem Pawłem II ale patrząc na koncerty organizowane przez miasto to same jakieeś koscielne nuty ... : d owszem jest Reaage most ale to jest raz w rokuq i nic poza tym. To ,że ...
Niespotykany apel do polityków: Zbudujcie kopiec Jana Pawła II
Dzwonek to Goryczkowiec

0.826166152954