wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Seks-terapia grupowa. Spektakl w Młynie

Email Drukuj
Mówią o seksie i problemach z kobietami. Psychoterapeuta i przedstawiciel płci męskiej w średnim wieku swoimi dialogami i współpracą z publicznością doprowadzają ją do łez. A to dzięki dużej dawce humoru. Całość niesie jednak głębsze przesłanie.


Spektakl o dość intrygującym tytule "Seks grupowy czyli psychoterapia" to spotkanie terapeuty, którego gra znany amant polskiej telewizji Jacek Borkowski, z pacjentem, podczas którego lekarz dusz stara się odblokować i uzdrowić niekonwencjonalnymi metodami swojego klienta.

Do tego celu wybiera wśród publiczności, która jest istotnym i integralnym uczestnikiem przedstawienia, typowego przedstawiciela płci męskiej w średnim wieku. Tutaj w rolę wciela się aktor Adam Mariański.
To taka „sztuczka", coś na pograniczu spektaklu i kabaretu. Jej autorem jest nieżyjący już aktor i nasz przyjaciel Jacek Chmielnik. Gdy przypadkiem natrafiłem na jego tekst, wiedziałem, że jest on napisany jak dla mnie. W końcu od 13 lat wcielam się w postać psychologa w serialu Klan. Po raz pierwszy będę miał okazję, aby na scenie wykorzystać doświadczenie nabyte poprzez granie Piotra Rafalskiego- wyjaśnia Jacek Borkowski, opowiadając o projekcie.
Grany od kilku lat przez dwóch aktorów spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród recenzentów nie brak słów zachwytu, którzy twierdzą, że jest to spektakl kabaretowy na dwóch aktorów i publiczność z potężną dawką humoru i zabawy.

Choć przedstawienie porusza się głównie w zagadnieniach seksu to ma jednak głębsze przesłanie. Seks sam w sobie jest tylko pretekstem do dalszych, bardziej życiowych rozmów.

Jak możemy przeczytać w recenzjach głównym jego przesłaniem jest apel o to, aby ludzie nie byli wrogo nastawieni w stosunku do siebie, aby wynosili uczucia ponad pragmatyzm, kochali się i nie odczuwali nienawiści. Opowiadając o spektaklu Jacek Borkowski powiedział, że choć głównym tematem jest seks to w spektaklu nie ma miejsca na obsceniczność czy wulgarność.

Aktorzy zamierzają prowokować przez zaskakujące sytuacje i jednocześnie bawić do łez. Co z pewnością im się udaje. Wystarczy przesłuchać fragmentów nagrań wideo tego przedstawienia. A w całym tym przedsięwzięciu dużą rolę odgrywa publiczność, która jest włączona do czynnego udziału w spektaklu.

Już w sobotę (6.10) o godzinie 19. aktorzy ze spektaklem odwiedzą Hotel Młyn Jacka w Jaroszowicach. Bilet wstępu kosztuje 50zł, w dniu przedstawienia 60zł. Wszystkich informacji udziela recepcja hotelu pon numerem tel. 33 873-40-80.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kick komentuje +2
nareszcie coś odymanku...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 10 - 2012
... lump komentuje +4
prezerwatywy obowiązkowe czy nie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... zola komentuje +0
Przejdźcie się na "DWOJE DO POPRAWKI" też niezła komedia. Cały czas chodzi o sex.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... trening umysłowy komentuje +1
niexle się zapowiada!!! Ale szare myszki lepiej niech się przygotują na rumieńce na twarzy ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
Ogrodowa koncerty

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

 

Chcesz zostać grafikiem? Postaw na wielostronny rozwój

Projektant grafiki, by odnieść sukces zawodowy, musi poruszać się równie dobrze w sferze marketingu, zagadnień technologicznych, jak i...

 

Profesjonalna obsługa prawna nie musi być kosztowna

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że procesy sądowe są niezwykle długotrwałe i kosztowne. Niektórzy sami próbowali prowadzić ...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Ratownicy mają teraz spokój. Szpital nie będzie na razie zwalniać
Pigułki znieczulającej haha:d
Dziewczyny, nic się nie stało! Powalczcie o awans w przyszłym sezonie
Ta - ciekawe czy umiał by Kwaq utrzymać III ligę poprzednim składem... Andrychowska odsiecz pomogła w zajęciu 3msc. Zobaczymy jaka to budujemy przyszłościową drużynę...
Hindusi nagrywają film w Zagórzu
@Elemele Teraz nic nie kręcą a codziennie korki. Dziękujemy pani Filipiak smiley
Koszary 12 pułku piechoty znów do kupienia... na Allegro za 22 mln zł
To jest chyba tablica.pl , znaczy ten OLX cały a nie ALLEGRO mistrzu smiley
Zderzyli się wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej
tak jak mówią niektórzy trzeba wyprzedzać na podwójnej ciągłej bo tylko takie pasy nam odnawiają na drogach. Chore to dla mnie jest!!! dużo jest odcinków,że jest prost na której bardzo dobra jest widoczność i można ...
Będą przetwarzać śmieci na najwyższym europejskim poziomie
A może by tak przetworzyli magistrackich, nie muszą już na europejski poziom, wystarczy na powiatowy wink
Wójt gani mieszkańców za kombinowanie
@Mik Firmy sprzątające nie przyjmują odpadów budowlanych, je trzeba wyrzucać osobno, co do folii no to do zwykłego kontenera. Tak, wyrzucajmy śmieci do lasu, do czasu, aż gminie lub osobie która zarządza terenem leśnym ...

0.862081050873