wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Seks-terapia grupowa. Spektakl w Młynie

Email Drukuj
Mówią o seksie i problemach z kobietami. Psychoterapeuta i przedstawiciel płci męskiej w średnim wieku swoimi dialogami i współpracą z publicznością doprowadzają ją do łez. A to dzięki dużej dawce humoru. Całość niesie jednak głębsze przesłanie.


Spektakl o dość intrygującym tytule "Seks grupowy czyli psychoterapia" to spotkanie terapeuty, którego gra znany amant polskiej telewizji Jacek Borkowski, z pacjentem, podczas którego lekarz dusz stara się odblokować i uzdrowić niekonwencjonalnymi metodami swojego klienta.

Do tego celu wybiera wśród publiczności, która jest istotnym i integralnym uczestnikiem przedstawienia, typowego przedstawiciela płci męskiej w średnim wieku. Tutaj w rolę wciela się aktor Adam Mariański.
To taka „sztuczka", coś na pograniczu spektaklu i kabaretu. Jej autorem jest nieżyjący już aktor i nasz przyjaciel Jacek Chmielnik. Gdy przypadkiem natrafiłem na jego tekst, wiedziałem, że jest on napisany jak dla mnie. W końcu od 13 lat wcielam się w postać psychologa w serialu Klan. Po raz pierwszy będę miał okazję, aby na scenie wykorzystać doświadczenie nabyte poprzez granie Piotra Rafalskiego- wyjaśnia Jacek Borkowski, opowiadając o projekcie.
Grany od kilku lat przez dwóch aktorów spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród recenzentów nie brak słów zachwytu, którzy twierdzą, że jest to spektakl kabaretowy na dwóch aktorów i publiczność z potężną dawką humoru i zabawy.

Choć przedstawienie porusza się głównie w zagadnieniach seksu to ma jednak głębsze przesłanie. Seks sam w sobie jest tylko pretekstem do dalszych, bardziej życiowych rozmów.

Jak możemy przeczytać w recenzjach głównym jego przesłaniem jest apel o to, aby ludzie nie byli wrogo nastawieni w stosunku do siebie, aby wynosili uczucia ponad pragmatyzm, kochali się i nie odczuwali nienawiści. Opowiadając o spektaklu Jacek Borkowski powiedział, że choć głównym tematem jest seks to w spektaklu nie ma miejsca na obsceniczność czy wulgarność.

Aktorzy zamierzają prowokować przez zaskakujące sytuacje i jednocześnie bawić do łez. Co z pewnością im się udaje. Wystarczy przesłuchać fragmentów nagrań wideo tego przedstawienia. A w całym tym przedsięwzięciu dużą rolę odgrywa publiczność, która jest włączona do czynnego udziału w spektaklu.

Już w sobotę (6.10) o godzinie 19. aktorzy ze spektaklem odwiedzą Hotel Młyn Jacka w Jaroszowicach. Bilet wstępu kosztuje 50zł, w dniu przedstawienia 60zł. Wszystkich informacji udziela recepcja hotelu pon numerem tel. 33 873-40-80.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kick komentuje +2
nareszcie coś odymanku...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 10 - 2012
... lump komentuje +4
prezerwatywy obowiązkowe czy nie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... zola komentuje +0
Przejdźcie się na "DWOJE DO POPRAWKI" też niezła komedia. Cały czas chodzi o sex.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
... trening umysłowy komentuje +1
niexle się zapowiada!!! Ale szare myszki lepiej niech się przygotują na rumieńce na twarzy ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 10 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 
AGD RTV  Wadowice
Ogrodowa koncerty
Kupie regały
Beskid Media

}} Sonda na czasie

Czego wstydzisz się wychodząc na plażę?
 

}} Polecamy oferty

 

Chcesz zostać grafikiem? Postaw na wielostronny rozwój

Projektant grafiki, by odnieść sukces zawodowy, musi poruszać się równie dobrze w sferze marketingu, zagadnień technologicznych, jak i...

 

Profesjonalna obsługa prawna nie musi być kosztowna

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że procesy sądowe są niezwykle długotrwałe i kosztowne. Niektórzy sami próbowali prowadzić ...

 

Zakąski otwarte do ostatniego klienta

Zakąski przy ulicy Spadzistej 10 to nowe miejsce na rozrywko-kulinarnej mapie Wadowic. Po niespełna trzech miesiącach działalności, mie...

 

Rewolucja w MAGIA SPA

Nadeszła najcieplejsza pora roku, ten wspaniały czas zaowocował kolejnymi zmianami w MAGII SPA. Specjalnie dla Was zmieniłyśmy lokaliza...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
Ale pech tyle roboty ha ha za niedługo bedą po zboże pociągami do pola jeździć. Traktor z przyczepa mało. A teraz trzeba zbierać ha ha
Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
@isz - Ty jesteś zrowy żółte wapno? dalton!!
Dramatyczna akcja ratownicza mężczyzny, który skoczył z mostu
Podziękujmy Strażakom - jak zawsze ratują życie i zdrowie. A czasem (jw) ratują nawet policjantów.
Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
@isz Ale z ciebie matoł. Tak wapno wiózł, hehehe. Człowieku to, że nie zgłosiłeś wypadku policji i teraz będziesz cyganił, że wapno wiozłeś, to nic ci nie pomoże. Na zdjęciach widać niestety, żeś sobie nie poradz...
Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
a kogo to tir?? Maszyna gwizda a kierowca p.....
Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
mylne informacje jak coś to nie było zboże a wapno wywróciło go dlatego że jak podniósł kiper to wapno spadło tylko z jedne strony a na drugiej się przykleiło i przeważyło wannę
Ale wjechał! Wywrotka podczas żniw
ale jaja

1.6456360817