wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

mar 02
2014

PKP do Krakowa

Dodane przez

DB

Tagi: Nieotagowane 

Oto nastał ten straszliwy dzień, kiedy to w Krakowie strefa płatnego parkowania drastycznie się powiekszyła(od 01.03). Dla osób dojeżdżających do pracy własnym samochodem generuje to albo dodatkowe koszty albo znaczne utrudnienia w podróży.

Rozwiązaniem byłby dojazd pociągiem. Niestety codzienna podróż 2-godzinna w jedną stronę nie jest akceptowalna chyba przez nikogo.

Postanowiłem jednak przetestować ten środek transportu. Przejechałem trasę Wadowice-Kraków w ostatnią środę (26.02) pociągiem o numerze 33522. Jechałem nowiutkim pociągiem, ktory bardziej przypominał tramwaj, niż szlachetne składy PKP. Wygoda i cichość jazdy 5+. Szybkość pociągu też zaskakiwała pozytywnie. Ocena 4.

To dlaczego pociąg jedzie 2 godziny na odcinku 50km? Odpowiedź jest prosta, w Kalwarii Lanckoronie spędza on 20 minut i kolejne 15 minut w Krakowie Płaszowie. Po co? Nie wiem, ale mogę się domyślać. Chodzi o rezerwację czasu na zmianę lokomotywy. Na owych stacjach pociąg zmienia kierunek jazdy, więc zapobiegliwi kolejarze zarezerwowali sobie czas na przepięcie lokomotywy z początku składu na koniec. Logiczne? Nie bardzo, bo ja osobiście składu z jedną lokomotywą na tej trasie z 20 lat nie widziałem, a przy nowoczesnym pociągu to jest już lekka kpina.

Podsumowywując można skrócić czas jazdy do Krakowa o 35minut, właściwie przy zerowym wysiłku. Wysłałem stosownego maila do Przewozów Regionalnych w środę, po 3 dniach roboczych nadal nikt mi nie odpisał.

Proponuje aby każdy zainteresowany tematem napisał maila na adres info@p-r.com.pl i opisał nasz problem. Może sobie wtedy uświadomią, że strefa parkowania to ostatnia szansa na uratowanie podmiejskiej kolei Wadowice-Kraków.

Dla smaczku dodam, że kupując bilet PKP za 9zł możemy poruszać się na tym bilecie również po Krakowie za pomocą MPK.


Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Naczelnik komentuje +1
Chyba się wam miłośnicy najdroższej komunikacji w głowach poprzewracało za 9 zł to można busem do Krakowa zajechać tam i z powrotem cena 10 zł bus kursuje średnio co 35 min inne w cenie 7-8 zł co 15 min.Można dojechać na 8 przystanków czyli nie musimy korzystać z komunikacji miejskiej.Czes jazdy ok 65 minut. Przewozy Regionalne TNE-END

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 03 - 2014
... jurgen komentuje +7
taki piękny dworzec mamy,i stoi........nie wykorzystany,.......o sorki jest tam jeszcze bar,w którym zawsze są ludzie,i można dobrze zjeść,i takie matoły nami rządzą,że ktoś wybudował przejścia podziemne.............prosto na kebab......geniusz ot co....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... Obserwatorek komentuje +5
@AbsolwentZProcentami
Chyba mocno popiłeś kolego...
Co Ty za brednie wypisujesz ?
Przecież nie odwołano wszystkich pociągów.
Jest jedna para pociągów mniej (obecnie z Krakowa wyjeżdża o 13:45,a z Wadowic 15:17)
i tego pociągu nie będzie w nowym rozkładzie.
Z kolei ten pociąg,który jedzie przed 15 z Krakowa wyjedzie trochę wcześniej z powrotem,w stronę Krakowa Głównego.
Ponadto będzie kilka autobusów "Przewozów Regionalnych",które kursować będą ze Suchej Beskidzkiej do Kalwarii Lanckorony i z powrotem w związku z prowadzonymi pracami przy budowie zapory i przekładaniu linii kolejowej i ograniczeniu tonażu.
Oczywiście będą mniejsze autobusy,które kursować będą przez Stryszów i Zembrzyce,
ale warto zapoznać się z nowym rozkładem,bo teraz przynajmniej np. w niedzielę wieczorem będzie bezpośrednio połączenie Suchej z Wadowicami.
Z tym,że autobusy te będą zatrzymywały się tylko w Wadowicach po drodze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... AbsolwentZprocentami komentuje +0
I po ptokach, wg nowego rozkładu jazdy pociągi na trasie Kraków-Wadowice zostały odwołane. Pozostawiono jedynie pociągi "studenckie" z Krakowa do Bielska w weekendy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Obserwatorek komentuje +5
1.
Najlepiej napisz do "Przewozów Regionalnych" za pomocą ich oficjalnej strony na "Facebooku". Na pewno odpiszą. Ja pisałem już wiele razy i często właśnie w podobnych sprawach i choć czasami po kilku dniach to jednak zawsze odpisywali konkretnie.
2.
Jak to kupuję bilet za 9 złotych można się poruszać po Krakowie za pomocą MPK ?
Co ma bilet zakupiony w pociągu "Przewozów Regionalnych" do Komunikacji Miejskiej ?
Szczerze ?! Zanim wsiądziecie do tramwaju,czy autobusu miejskiego i będziecie chcieli jechać na pociągowym bilecie proponowałbym najpierw dobrze to sprawdzić.
Do autora artykułu:
Przez ile niby można za to 9 złotych jeździć po Krakowie MPK ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
Napisz Komentarz
mniejsze okno | większe okno

busy
0.132798194885